Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mocne otwarcie pewniaków z Ustronia

Nietypowo letnie klimaty października u wielu inspirują melancholię z wakacyjnych wspomnień, tymczasem kibice sportowi z Ustronia trzeźwo i optymistycznie mogą patrzeć w przyszłość. Wszystko za sprawą młodych szczypiorniaków z MKS' u.

Mamy już za sobą dwie kolejki nowego sezonu Śląskiej Ligi. Jak się można było spodziewać niezawodny, perfekcyjnie przygotowany zespół ustrońskich młodzików zdeklasował przeciwników w obu meczach. Pierwsze spotkanie, rozegrane na wyjeździe z MKS Siemion ZS4 Siemianowice Śląskie przebiegało pod kontrolą drużyny MKS'u. Wynik 44:16 (22:8) był w pełni zasłużony, chociaż początkowa faza meczu, widziana okiem trenera, pozostawiała trochę do życzenia.

W drugiej kolejce to Ustroń gościł zespół ze Śląska. MUKS Zagłębie ZSO 14 II Sosnowiec jest silną i utytułowaną drużyną. Ten mecz zapowiadał mocne graniei tak też się stało. Mimo wysokiego zwycięstwa MKS'u 33:12(20:6), spotkanie przebiegło pod znakem ostrej walki o każdą piłkę. Dobrze przygotowani i zahartowani w turniejach chłopcy z podbeskidzia twardo bronili dostępu do swej bramki przez co "zarobili" aż 20 minut kar. To jeszcze lepiej uzmysławia siłę drużyny, która przez prawie 2/3 jednej połowy meczu grała w osłabieniu. 

W obu zawodach najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był kapitan drużyny Aleksander Bejnar, który już w  pierwszym spotkaniu zaimponował 22-ma celnymi rzutami, a w drugim kolejnymi 7-ma. W klasyfikacji strzelców zajmuje III miejsce z 29 - ma trafionymi rzutami, zaś jego zespół przewodzi tabeli z 6 punktami przed Grunwaldem (również 6 pkt), za sprawą lepszego bilansu bramek - 77 zdobytych przy 28 straconych, analogicznie 58 / 38. Kolejny mecz nasi szypiorniacy rozegrają 16 października właśnie w Rudzie Śląskiej z tamtejszym SPR Grunwald. 

Skład zespołu:

trener : Piotr Bejnar

Browarczyk Piotr, Szczęsny Łukasz, Jaworski Ignacy, Kowalczuk Aleksander, Gawlas Piotr, Raszka Michał, Gierczak Karol, Markuzel Krzysztof, Darowski Maciej, Bejnar Aleksander, Siekierka Patryk, Mrowiec Bartosz, Oliwka Dawid, Szturc Iotr, Chłopecki Maksymilian, Pinkas Kamil, Gogółka Łukasz.

K. Medwid

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją