Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mniej miejsc w żłobkach? pracownikom grożą zwolnienia

Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie przekazała nam apel dyrekcji żłobków oraz burmistrz Gabrieli Stankiewicz z prośbą o solidarność i zrozumienie sytuacji. Bez pomocy rodziców może dojść do zwolnień w żłobkach a co za tym idzie, może być mniej miejsc dla dzieci.

- Aby po epidemii mogli Państwo wznowić aktywność zawodową, potrzebujemy wzajemnie się teraz wspierać. Bez Państwa zaangażowania w uiszczanie opłaty stałej, stoimy przed trudnymi decyzjami dotyczącymi zwolnień w żłobkach. Mamy nadzieję, że ta sytuacja potrwa jak najkrócej – informuje Katarzyna Koczwara.

Brak wpłat z tytułu opłaty stałej za pobyt spowoduje utratę płynności finansowej i zmusi do redukcji zatrudnienia a tym samym ograniczenia ilości dostępnych miejsc w żłobkach – czytamy w apelu. - W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o utrzymanie dokonywania wpłat opłaty stałej, żebyśmy razem mogli przetrwać ten trudny czas i po zakończeniu narodowej kwarantanny spotkać się w komplecie w Żłobkach Miejskich – apeluje Dyrektor Żłobków Miejskich, Ariana Krukowska – Stuchlik

O zrozumienie sytuacji  prosi Gabriela Staszkiewicz, posłuchaj:


Pełna treść apelu:

Szanowni Państwo,

Znaleźliśmy się dziś w bardzo trudnej sytuacji, jeszcze na początku marca  żyliśmy normalnie, spotykaliśmy się, cieszyliśmy się zbliżającą wiosną i nagle nasz świat się zatrzymał…
W pierwszym momencie wielu z nas myślało, że ta narodowa „kwarantanna” dzieci i młodzieży potrwa 2 tygodnie i wszyscy wrócimy do normalności.
Pomimo zamknięcia Żłobków poleceniem Wojewody Śląskiego, w marcu nasi pracownicy normalnie przychodzili do pracy. Wykorzystali ten czas na generalne porządki, pranie i dezynfekcję pościeli, zabawek, dywanów, zrobili wszystko by wasze dzieci, po okresie przymusowego zamknięcia żłobków mogły wrócić do czystych, bezpiecznych i kolorowych sal, pod ich serdeczną i profesjonalną opiekę.
Niestety, wraz z upływem czasu uświadamialiśmy sobie, że problem nie skończy się tak szybko, a powrót do normalności będzie długi i bolesny. Puste sale naszych Żłobków każdego dnia nam o tym przypominają. Cisza nie oznacza już, że nasze maluchy zmęczone dobrą zabawą mają drzemkę, ale jest bolesnym oczekiwaniem ponownego gwaru, gdy znów będzie normalnie.
W chwili obecnej Żłobki są zamknięte, ale cały czas ponosimy koszty związane z utrzymaniem budynków oraz z zatrudnieniem personelu.
Nasz zespół to wysoko wykwalifikowana kadra, ale przede wszystkim to osoby które mają do tej specyficznej i wymagającej pracy serce. Mogę śmiało powiedzieć, że do pracy z małymi dziećmi trzeba mieć powołanie i te dziewczyny naprawdę je mają .
Brak wpłat z tytułu opłaty stałej za pobyt spowoduje dla nas utratę płynności finansowej i zmusi nas do redukcji zatrudnienia a tym samym ograniczenia ilości dostępnych miejsc.
W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o utrzymanie dokonywania wpłat opłaty stałej, żebyśmy razem mogli przetrwać ten trudny czas i po zakończeniu narodowej kwarantanny spotkać się w komplecie w Żłobkach Miejskich.
Mamy świadomość, że również Państwo w obecnym czasie mogliście znaleźć się w szczególnie trudnej sytuacji. Osoby objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie mogą nadal ubiegać się o całkowite zwolnienie z opłaty stałej na podstawie zaświadczenia wydanego przez Ośrodek.

 

Dyrektor Żłobków Miejskich
Ariana Krukowska - Stuchlik(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-03 19:37:35
jurnyolek: Fantastycznie. Płaćcie pomimo, iż grozi wam widmo utraty pracy. A jak co to do MOPS-u się ustawcie. Recepta PO na pandemie. Brawo, od czego są wladze miasta, chyba od tego aby pomóc????
2020-04-03 21:25:42
saintdual: Pozwólcie mi dojechać do pracy która znajduje się w linii prostej 1200m od granicy z Polska a będę mógł zapłacić nawet za niedziałający żłobek czy przedszkole. W obecnej sytuacji zostałem bez środków do życia nawet w UP nie mogę się zarejestrować bo potrzebny jest oryginał świadectwa pracy i jeszcze najlepiej przetłumaczony w wy chcecie jeszcze pobierać opłaty za coś co nie funkcjonuje. Żal!
2020-04-04 10:15:02
mateusz-cn: pracownikom grożą zwolnienia? rodzice waszych wychowanków już są bez pracy i z czego mają płacić i za co ? skoro opiekę i wyżywienie muszą zapewniać rodzice...
2020-04-04 11:28:05
666: Jeszcze brakuje głosu suwerena "jak sie nie podoba to na kase do biedry"
2020-04-04 15:01:48
politykier: Uczciwa praca? Perspektywa godna 666 i załóż rękawiczki.
2020-04-15 14:16:03
lepyck: Ja widze ze burmistrz jest bardzo za portfelem a nie za mieszkancami! Najpierw proba likwidacji szkoly podstawowej, pozniej podniesienie cen zlobkow a teraz chociaz nie mam mozliwosci dac dziecka do zlobka (nie z mojej winy) to kaza placic za zlobek. A dlaczego nie wrocic do oplat za zlobek przed podwyzka?! Wstyd nie burmistrz - powinna oddac stanowisko. Takiej wladzy nie chcemy!!!
2020-04-15 16:12:09
lepyck: Jedną z zasad przewidzianych w polskim prawie, jest ta wyrażona w art. 495 § 1 Kodeksu cywilnego (Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93), zgodnie z którym: Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. W skrócie oznacza to, że skoro dana placówka nie może realizować swoich świadczeń (czyt. dochodzi do niewykonania umowy z przyczyn, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności), to nie może żądać świadczenia wzajemnego (czyt. uiszczenia opłat) od drugiej strony, za okres w którym niemożliwe było korzystanie z placówki. I co teraz odpowiedzą na pogwałcenie kodeksu cywilnego?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: