Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mniej chorych na grypę

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o koronawirusie, jednak nie zapominajmy również o rodzimej grypie. Jak się okazuje zapadalność na grypę w powiecie w porównaniu do lat poprzednich jest niższa. Od 1 marca jednak odnotowuje się wzrost liczby zachorowań.

- W Polsce od 1 stycznia do 22 lutego zachorowało na grypę 1 365 716 osób, aż 33 z nich zmarło z powodu grypy. W województwie śląskim zachorowało 120 168 osób, aż 6 zmarło z powodu grypy. W powiecie cieszyńskim zachorowało 1317 osób, nie zgłaszano zgonów z powodu grypy, jedna osoba wymagała hospitalizacji. Zapadalność dla Polski przewyższa zapadalność dla województwa i powiatu – wyjaśniają przedstawiciele cieszyńskiego sanepidu - Niewiele osób korzysta z możliwości zaszczepienia się przeciwko grypie. Mimo dostępności szczepionek, na szczepienie zdecydowało się 3529 osób, co nie ma znaczącego wpływu na liczbę zachorowań – uzupełniają.

Warto w tym momencie wskazać, że obawa przed koronawirusem możne znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się rodzimej grypy. Ludzie zdecydowanie częściej sięgają po środki dezynfekujące, a chorzy częściej zostają w domu. Dobrze jest również pamiętać, że rodzima grypa jest chorobą niebezpieczną i nie należy lekceważyć jej objawów. W przypadku "przechodzonej" grypy może dojść do groźnych powikłań.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: