Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzież w więzieniu

W ramach podpisanych umów o współpracy z jednostkami oświatowymi, Zakład Karny w Cieszynie odwiedziła w ostatnim tygodniu grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego oraz klasa Liceum Policyjnego z Pszczyny. Zaproszeni goście mieli między innymi możliwość zwiedzenia części zakładu karnego.

W trakcie spotkań młodzież została zapoznana z historią tutejszej jednostki penitencjarnej i jej obecnym przeznaczeniem. Funkcjonariusze prowadzący spotkanie oprócz odpowiedzi na szereg pytań, przybliżyli również odwiedzającym charakter pracy Służby Więziennej oraz sposoby oddziaływań resocjalizacyjnych prowadzonych wobec osadzonych.

W związku ze zbliżającymi się obchodami święta Służby Więziennej, które obchodzone są 8 lutego przygotowano prezentację multimedialną dotyczącą historii więziennictwa i cieszyńskiego więzienia, którą zaprezentowano gościom. - Grupa studentów miała też możliwość uczestniczenia w spotkaniu z jednym z osadzonych, który ze swojego punktu widzenia opowiedział o dotkliwości kary pozbawienia wolności i wpływie izolacji na człowieka – mówi ppor. Tomasz Głasek, oficer prasowy Zakładu Karnego w Cieszynie.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: