Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzi tropiciele na ścieżce „Przyroda nie zna granic”

„Tropiciele” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie zakończyli sezon jesienny wycieczką przyrodniczą. W piątkowy poranek 22 października udali się do Lesznej Górnej, skąd rozpoczęli wędrówkę pieszą w kierunku Goleszowa ścieżką edukacyjną „Przyroda nie zna granic”.

Na ścieżce przyrodniczej w tym kierunku zostało ustawionych 7 tablic poglądowych obrazujących florę i faunę w tym terenie. - W czasie ponad 3 godzinnej wędrówki podziwialiśmy panoramę Beskidu Śląsko-Morawskiego. Piękna sceneria barwnego w liście i runo lasu połączona ze śpiewem skrzydlatych mieszkańców wprowadziła uczestników wycieczki w zachwyt i radość. Trochę zmęczyło ich podejście na Jasieniową – relacjonuje Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, który wycieczkę prowadził.

W obiekcie strzelnicy „Hubertus” uczestnicy wycieczki nie tylko odpoczęli po nieco forsownej wspinaczce na zbocza Jasieniowej, ale także mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą krajoznawczą i przyrodniczą biorąc udział w konkursie. Wygrała go Nina Zatorska. 2. miejsce zdobyła Amelia Juroszek, 3. Magdalena Łąkiewicz, 4. Adam Moroz.

- Schodząc do centrum Goleszowa podziwialiśmy jeszcze kompleks skoczni oraz urokliwe jeziorko „Ton”. A wszystko to przy wspaniałej słonecznej pogodzie - dodaje Machała.

Teraz przed uczniami zainteresowanymi krajoznawstwem, którzy zdobywają odznakę PTTK „Tropiciel Przyrody” prelekcje multimedialne oraz wręczenie Młodzieżowych Odznak Krajoznawczych.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: