Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi i brutalni złodzieje

Okradli sklep a następnie brutalnie zaatakowali policjanta. Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Zebrzydowicach.

Późnym wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych weszło dwóch nastolatków. - Wykorzystując fakt, że w sklepie było niewiele osób, 17-latek wspólnie ze swoim młodszym kolegą ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Będąca świadkiem zdarzenia ekspedientka, widząc znajomego policjanta jastrzębskiej drogówki, który był po służbie i robił zakupy właśnie w tym sklepie, natychmiast poprosiła go o pomoc. Policjant wraz ze sprzedawczynią pobiegł za sprawcami i usiłował ich zatrzymać – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Na tym się nie skończyło, kiedy tylko się przedstawił i powiedział że jest policjantem, młodociani przestępcy zaczęli się agresywnie zachowywać i zaatakowali kobietę oraz pomagającego jej policjanta. Po ataku sprawcy uciekli do pobliskiego lasu usiłując się schować.

- Już kilka chwil po zdarzeniu mundurowi z Zebrzydowic i jastrzębski policjant zatrzymali podejrzanych. Żaden z nich nie zamierzał się łatwo poddawać. Podczas zatrzymania byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili im popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu- każdy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodociani przestępcy nie chcieli również podać swoich danych- podawali policjantom fikcyjne imiona i nazwiska – dodaje Pawlik.

Dopiero w wyniku sprawdzenia mundurowi przy jednym z nich znaleźli dokument tożsamości i potwierdzili jego dane, okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu- 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie.

Młodszy ze sprawców decyzją Sądu Rodzinnego, został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Z kolei podejrzany 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-04 15:37:47
koszor: I tutaj dziękuję policjantom za ich pracę.
2021-03-10 15:23:13
traveler85: zaraz zleci się tęczowo-komunistyczna hołota i będą płakać nad losem biednych bandziorów, jak nad tym ćpunem i przestępcą z USA, który napadł na kobietę w ciąży, takich lewica ma bohaterów, śmiecie do utylizacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: