Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi artyści z Dębowca

Kolejną gminą, w której Komisja Ochrony Przyrody Oddziału PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie zorganizowała konkurs plastyczny ''Poznajemy Pomniki Przyrody'' był Dębowiec. Współorganizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu, a 20 maja w Centrum Kultury Gminy Dębowiec w Łączce dyplomy i nagrody wraz z Przewodniczącym KOP PTTK Janem Machałą wręczała dyrektor GOK-u w Dębowcu Karina Bogusz.

- Jest to bardzo ważne, że w dzisiejszym świecie, w którym dzieci coraz bardziej pochłaniane są przez wirtualną rzeczywistość, są jeszcze osoby, które dostrzegają piękno otaczającego nas świata, naszej Małej Ojczyzny. Mamy wspaniałe pomniki przyrody i cieszymy się, ze te pomniki zostały utrwalone, że dzieci wiedzą, że na terenie naszej gminy coś takiego jest – mówiła Karina Bogusz dziękując Janowi Machale za organizację, a nauczycielom i rodzicom za zmobilizowanie dzieci do udziału w konkursie.

Prace konkursowe jury oceniało w dwóch kategoriach, osobno klasy V a osobno szóste. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy V: 1. Paulina Wróbel, 2. Emilia Nosal (obie SP Ogrodzona), 3. Agnieszka Gaszczyk (SP Iskrzyczyn). Wyróżnienia: Weronika Kawulok (SP Dębowiec), Marcin Chwastek (SP Iskrzyczyn), Oliwia Jurkowska (SP Ogrodzona). Nagrody specjalne za wyjątkowy artyzm pracy: Natalia Kubies i Martyna Zahraj (obie SP Ogrodzona). Klasy VI: 1. Karolina Banot, 2. Klaudia Porebska, 3. Gaja Wypich (obie SP Dębowiec). Wyróżnienia: Wiktoria Glowacka, Natalia Czerniak (obie SP Dębowiec), Przemek Żur. Nagroda specjalna za wyjątkowy artyzm pracy: Wiktoria Witas )SP Dębowiec)

Nagrodzone prace zostaną wystawione w Bibliotece w Dębowcu. Organizatorzy konkursu gratulując zwycięzcom i dziękując wszystkim za udział..

(indi)źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: