Młodsi górą

W sobotnie południe (19.11.2022) hala, a w szczególności parkiet hali UŚ w Cieszynie, wypełnil się zawodnikami i sympatykami szczypiorniaka w drugoligowym wydaniu. Był to bowiem, planowy czas meczu pomiędzy MKS Ustroń i AGH Kraków.

Sędziowie odgwizdali początek meczu i goście z Krakowa ruszyli w kierunku ustrońskiej bramki. Na koniec ich pierwszego ataku pozycyjnego, to oni otworzyli wynik spotkania. W następnej minucie Mateusz Cieślar po efektownym zwodzie, wyrównuje  celnym rzutem na 1:1. W całym meczu Mateusz trafił do krakowskiej bramki 4 razy. I tak przez 10 minut widzowie obserwowali wyrównany pojedynek. Potem, z każdą następną minutą spadała dynamika i skuteczność w grze gospodarzy. Bardzo stanowcza by nie powiedzieć agresywna obrona, dodatkowo utrudniała szczypiornistom spod Równicy zdobywanie kolejnych bramek. Tym samym, do końca pierwszej połowy AGH zaczął się oddalać i ta zakończyła się wynikiem  17:10 dla krakowian. W pierwszym kwadransie drugiej połowy, na boisku po ustrońskiej stronie, średnia wieku mocno się obniżyła. O dziwo,  juniorzy wnieśli na boisko nie tylko młodość, ale także skuteczność. To właśnie młodzi zawodnicy zdobyli najwięcej bramek w tym meczu. Na rozegraniu Aleksander Bejnar 5 a Łukasz Gogółka 6.  Swoje 15. minut  równie dobrze wykorzystał kolejny junior, Jakub Wapiennik.  Nieźle poszło skrzydłowym, Krzysztof Markuzel rzucił 3 bramki, a Przemysław Polok 2. Jedyną bramkę zdobytą z koła zapisał na swym koncie także junior, Łukasz Szczęsny. Trzeba też podkreślić świetną postawę najmłodszego zawodnika w zespole, Piotra Puzonia rocznik 2007.  Kilka jego skutecznych interwencji w bramce, nie tylko zatrzymało przeciwników, dodało także skrzydeł kolegom. Trener Piotr Bejnar, mając na względzie nadchodzącą intensywność spotkań w kategorii juniora, nie chciał forsować młodych szczypiornistów. Przez ostatni kwadrans dominowali goście. Powiększali swą przewagę, przede wszystkim doskonałą grą w obronie i wygrali mecz 30:23.

Było już o juniorach w tym meczu, warto też wspomnieć o ich ostatniej wygranej. 16.11.2022 w Ustroniu MKS Ustroń pokonał MKS WiRy Siódemka Myslowice 44:29 (24:13)

Następny mecz w ll lidze MKS Ustroń rozegra z SMS-em w Kielcach. Do Cieszyna wszystkich kibiców i sympatyków handballa zapraszamy w sobotę 3. grudnia na godz.: 12:00.  Wstęp wolny.