Mistrzowie Śląska powalczą o Mistrzostwo Polski

W ubiegłym tygodniu mocnym akcentem wpisał się w lokalną historię ustroński szczypiorniak. Stało się tak za sprawą dwóch spotkań MKS-u, kończących etap finałowy walki o mistrzostwo województwa śląskiego. Tym samym mamy już rozstrzygnięcie Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej.

Awans do 1/16 Mistrzostw Polski szczypiorniści z Ustronia wywalczyli w poniedziałek w rewanżowym spotkaniu z Zawierciem. Mecz z tym trudnym dla naszych szczypiornistów  przeciwnikiem decydował o ich awansie i nic dziwnego, że przyciągnął do hali SP1 sporą grupę kibiców. Chociaż od początku do końca spotkanie kontrolowali gospodarze, prowadząc po pierwszej połowie 17:10, a ostatecznie wygrywając 31:21, to nie brakowało emocji i widowisko bardzo się widowni podobało.

Z kolei w czwartek w imponującym stylu, podopieczni Piotra Bejnara przypieczętowali Mistrzostwo Śląska pokonując na wyjeździe Pogoń Zabrze. Ten mecz w sposób dobitny pokazał możliwości i stopień wyszkolenia podbeskidzkiej drużyny. Precyzyjne podania, dynamiczne zmiany wariantów przy ataku pozycyjnym lub szybkie kontry musiały się podobać.  Pierwsza połowa zakończyła się wyraźną przewagą Ustronia 12:6. Oklaskiwany nawet przez kibiców przeciwnika zespół gości nabrał jeszcze większego impetu po przerwie. Konsekwencja precyzyjnej i rozważnej gry piłką przynosiła pozytywne efekty także w drugiej połowie meczu. Zespół potrafiący stwarzać zagrożenie z każdej pozycji i błyskawicznie wznawiający grę po stracie nie dawał szans rywalom na dogonienie wyniku. Dobra motoryka i znakomita kondycja zawodników MKS-u wzbogaciła zawody, które oglądało się  z prawdziwą przyjemnością do końca.

Pierwsze miejsce, oprócz wszystkich laurów i satysfakcji niesie ze sobą jeszcze jeden przywilej. Mam tu na myśli organizację 1/16 Mistrzostw Polski. Zatem początkiem maja do Ustronia zjadą drużyny z Łodzi, Dzierżoniowa i Opola lub Zawadzkich (tutaj czekamy na rozstrzygnięcie).

W oczekiwaniu na te jakże ważne spotkania ustroński klub, reprezentacją aż czterech zespołów pojedzie do Krakowa. Tam Młodziczki i Młodzicy oraz Dziewczęta i Chłopcy zagrają w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Lajkonika. Dla Młodzików będzie to rodzaj przygotowania, zaś dla pozostałych kolejny etap w zdobywaniu doświadczenia.