Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Igła igle nierówna

Straż Miejska w Czeskim Cieszynie sprzątała wczoraj w miniony wtorek (16.04.2019)miasto ze strzykawek i innych niebezpiecznych odpadów, które zostawiają po sobie narkomani. Inicjatywa ta wpisuje się w 5. edycję ogólnokrajowej akcji „Igła”.

Na poszukiwania niebezpiecznych igieł wyruszyło 10 przeszkolonych specjalnie wyposażonych strażników. W centrum ich uwagi znalazły się osiedla w Sibicy i centrum, a także na Mojskiej, Grabińskiej, Górniczej i Rozwoju. Pod lupę wzięli też okolice szkół i przedszkoli oraz place zabaw. Wszystko po to, żeby zapobiec możliwym zakażeniem, na które wystawione są głównie bawiące się dzieci, a także psy i koty.

Akcja ma również wymiar oświatowy. Ludzie, którzy natkną się na porzuconą strzykawkę, często nie wiedzą bowiem, jak w takiej sytuacji się zachować. – Apelujemy, żeby dla własnego bezpieczeństwa nie dotykać tych rzeczy, ale zadzwonić pod nr 156. Straż Miejska wyśle na miejsce pracownika, który usunie strzykawkę i zajmie się jej zutylizowaniem – przekonuje dyrektor Straży Miejskiej w Czeskim Cieszynie, Piotr Chroboczek.

Tegoroczna edycja „Igły” zakończyła się wynikiem 10 znalezionych strzykawek oraz kilka plastikowych butelek służących do palenia marihuany. Przed rokiem liczba ta było większa, strażnicy znaleźli bowiem 36 zużytych strzykawek.

Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
OX.PL - Portal Śląska Cieszyńskiego , Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła, Istebna, Strumień, Zebrzydowice, Brenna, Goleszów, Chybie,
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?