Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mistrzostwa Polski w Malince

26 grudnia 2011 na skoczni HS-134 w Wiśle-Malince odbędą Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Dla polskiej kadry narodowej będzie to ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni, który tradycyjnie rozpocznie się 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie.

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, wielkimi krokami zbliża się również jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń w skokach narciarskich - Mistrzostwa Polski. W najbliższy poniedziałek, 26.12.2011 miłośnicy zimowego szaleństwa na skoczni będą mieli okazję zobaczyć czołowych polskich zawodników w akcji.

Już teraz można nabyć bilety w cenie 20zł – miejsca siedzące, 10zł – miejsca stojące. Ci, którzy nie będą mogli zobaczyć skoków na żywo, będą mieli możliwość śledzenia zmagań na antenie TVP Sport.

Program Mistrzostw Polski:

26.12.2011 Poniedziałek
10.00 – seria treningowa
11.15 – kwalifikacje
13.15 – I seria konkursu indywidualnego
14.30 – Seria Finałowa

Skocznia w Wiśle Malince została wybudowana w latach 2004-208 na miejscu pierwszego obiektu tego typu istniejącego od 1932 roku. Budowa pochłonęła około 50 mln zł. Skocznia im. A. Małysza posiada punkt konstrukcyjny K 120 i wielkość (HS) 134 m. Na trybunie głównej znajdują się 1233 miejsca, miejsca stojące może zająć około 10 tysięcy osób. Obiekt wyposażony jest w igelit, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy, który w bieżącym roku przeszedł modernizację po tym, jak okazało się iż był niebezpieczny (Pisaliśmy: Wyciąg zagrażał życiu? Dopuszczą wyciąg do użytku?  Wyciąg działa, Wąsowicz wraca)

We wrześniu 2008 na skoczni w Malince odbyły się otwierające nowy obiekt Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a w sezonie 2008/2009 rozegrano na obiekcie również pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego. Obecnie trwają prace przygotowawcze na obiekcie przed poniedziałkowymi zawodami mistrzostw Polski (Pisaliśmy: Lawina na... skoczni).

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: