Mirosław Madzia Wicemistrzem Świata

Mirosław Madzia, Zawodnik Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” Wisła, zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą oraz brąz w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Świata IBSA Osób Niewidomych i Niedowidzących, które odbyły się w tureckiej Antalyi.

Sportowiec, nieco zaskoczony, ale i szczęśliwy z powodu odniesionego sukcesu powiedział. - Nie spodziewałem się aż tak dobrego startu. Większe nadzieje wiązałem z konkurencją pchnięcia kulą, licząc po cichu na podium, natomiast brąz w rzucie dyskiem jest dla mnie miłym zaskoczeniem.

To nie pierwsze medalowe zdobycze lekkoatlety z Wisły: w 2009 roku na Mistrzostwach Europy Osób Niewidomych w Grecji zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem i czwarte miejsce w pchnięciu kulą, zaś w 2010 roku w Bydgoszczy zdobył mistrzostwo Polski w kuli i srebro w dysku.

Zawodnik "Startu" Wisła sport uprawia od 10 lat, jednak na poważnie trenuje od ponad trzech lat. Jego obecnym trenerem jest Jarosław Sobczyk. Madzia przygotowuje się obecnie do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. – Będę się nastawiał na konkurencję rzutu dyskiem i w tej dyscyplinie chciałbym zdobyć medal. Trzeba stawiać sobie wysokie cele, bo inaczej nie ma po co jechać do Londynu – mówi lekkoatleta.

źródło: OX.pl