Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miłość nie jest nudna. Rusza kolejny Tydzień Ewangelizacyjny

W sobotę, 7 lipca w Dzięgielowie, rozpocznie się 63. Tydzień Ewangelizacyjny. Uczestnikami tego ogólnopolskiego wydarzenia będą zarówno dzieci, młodzież, jaki i dorośli. Hasło ''Tu chodzi o miłość'' będzie towarzyszyć całemu programowi Tygodnia.
O godzinie 17.00, w sobotę 7 lipca, ze sceny pod namiotem, który pomieści prawie dwa tysiące osób, zostaną po raz kolejny wypowiedziane słowa: „Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie uważamy za otwarty”. Program imprezy został przygotowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych, poszczególne jego punkty dla dorosłych i młodzieży odbywają się równolegle do punktów programu przygotowanych dla dzieci. Rodzic lub opiekun, który będzie chciał skorzystać z wykładów lub warsztatów może odprowadzić swoje dziecko na ciekawe zajęcia społecznego cyklu dotyczącego problemów, z jakimi spotykają się dzisiaj na całym świecie nie tylko dorośli, ale także dzieci (ubóstwo, brak dostępu do wody, kwestie równouprawnienia). Natomiast w czasie bogatej oferty seminariów przygotowanych dla dorosłych i młodzieży, dzieci w wieku 5-12 lat będą mogły wyruszyć w podróż po „Strefie dzieci”.
Chcę dotrzeć do dzieci przez wzbudzanie ich naturalnej ciekawości, proponując interesujący sposób przekazu oraz metody aktywizujące, dzięki którym nie znudzą się, a spotkanie stanie się dla nich ciekawym przeżyciem – mówi Anna Olek, teolog i pedagog, która w Dzięgielowie poprowadzi spotkania główne dla dzieci w wieku 4-7 lat.
 
 
Organizatorzy przewidują, że codziennie na Tygodniu Ewangelizacyjnym gościć będzie około 2000 osób. Główny punkt programu to spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00.
 
Wieczory w czasie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie wypełnione będą muzyką i Słowem. W tym roku zagrają: Zespół „Cześć”, Robert Kasprowicz, Gabi Gąsior i Holy Noiz, Bogusław Haręża i Grzybowski Band, Joanna Rzyczniok i Studencka Orkiestra Kameralna Silesian Art Ensemble, Zespół CME. W piątek 13 lipca wystąpi Teatru Exodus 3.14 z Warszawy ze spektaklem Hairetikos, czyli zdolny do wyboru, w reżyserii Jerzego Latosa.
 
„Tu chodzi o miłość” - to hasło tego zjazdu, tak w zasadzie mogłoby być naszym corocznym hasłem. Każdy człowiek pragnie miłości, pragnie ją dawać, ale nie zawsze otrzymuje. Podczas Tygodnia chcemy pokazać, że małością jest Bóg. Co zrobił dla człowieka, kim się stał. Wydaje się, że człowiek dużo wie o miłości, czasami ten temat nas nudzi, czasami mamy jakieś złe doświadczenia - tłumaczy Bożena Giemza rzecznik prasowy Tygodnia. Tymczasem spotkania, warsztaty i wykłady w Dzięgielowie mają dać bodziec do rozważań ta temat kondycji naszej miłości ale i wiary. Samo miejsce spotkania, namiot i wakacyjna atmosfera, to zdaniem organizatorów daje okazję w nieco inny sposób odebrać przekazywane treści.
 
 
 
 
Oczywiście tu chodzi o miłość Pana Boga do człowieka, bo to podstawa. Ale też o naszą wzajemną relację, bo bez niej trudno żyć – tłumaczy Paweł Gumpert, koordynator kampanii ewangelizacyjnych Centrum Misji i Ewangelizacji.
 
 
Wykłady, seminaria, warsztaty, cykle społeczne, spotkania i koncerty z przesłaniem, to wszystko wydarzy się w czasie dziewięciu dni pod namiotami od 7 do 15 lipca. Codziennie usłyszymy Doris Schulte, kanadyjską wykładowczynię, polskie teolożki Annę Olek i Dorotę Fenger oraz seminarzystów i wykładowców z całego kraju i z zagranicy. Rzeczywiście można powiedzieć, że w tym roku stawiamy na kobiety - dodaje z uśmiechem Giemza. Zarówno w seminariach jest wiele kobiet jak i w warsztatach dla dzieci.
Osoby, które nie mogą przyjechać do Dzięgielowa będą mogły słuchać wykładów za pośrednictwem internetu. Szczegóły na internetowej stronie www.cme.org.pl. Organizatorem imprezy jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: