Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do Bielska autobusem? Nie da się!

Od 1 lipca PKS Bielsko-Biała zlikwidowała kursy na linii Bielsko-Biała-Strumień. Mieszkańcy gmin Strumień i Chybie nie mają szans na dotarcie do Bielska-Białej autobusem.

 

O tym, że PKS Bielsko-Biała domaga się dotacji na realizację kursów do Bielska-Białej z gmin Strumień i Chybie pisaliśmy w kwietniu w artykule "Autobusy nie znikną z dróg". Dziś na przystankach w Strumieniu i Chybiu nie zatrzymuje się już żaden autobus PKS Bielsko-Biała. – Od pierwszego lipca PKS Bielsko Biała zlikwidował kursy na naszym terenie, mimo deklaracji naszej pomocy – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Przypomnijmy, aby kursy mogły być realizowane PKS Bielsko-Biała domagało się równolegle od Strumienia i Chybia po 15 tys. zł dotacji.  Na takie wsparcie zgodził się Strumień. Odmiennego zdania było Chybie. – Nie wyraziliśmy zgody na początku chciano od nas 50 tys. zł, potem 15 tys. zł. Nie było żadnych wyliczeń i uzasadnień. Ponadto pojawili się kolejni przewoznicy, którzy też chcieli dotację. Po konsultacji z radnymi uznaliśmy, że z naszej strony tej dotacji dla PKS Bielsko-Biała nie będzie – mówi Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt Chybia. Dziś więc tym samym,  nie kursuje żaden autobus na linii Strumień-Bielsko-Biała. 

To sytuacja przejściowa. Po 20 lipca stosowne pozwolenia ma uzyskać firma Linea trans, która będzie realizować kursy Strumień-Bielsko-Biała. – Trzeba poczekać i wszystko wróci do normy, to trudności przejściowe. Mieszkańcy nie zostają bez możliwości transportu. Jest linia Chybie-Czechowice-Dziedzice można dojechać do Landeka, a stamtąd do Bielska-Białej – argumentuje wójt Gminy Chybie.  

Dorota Kochman

CZYTAJ TEŻ:"Gminy dopłacą do połaczeń"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: