Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miliony dla Chybia i Zaborza

Gmina Chybie otrzymała ponad 3,6 miliona złotych dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę dwóch sal gimnastycznych – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zaborzu oraz Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego w Chybiu.

- W bieżącym roku rozpoczęliśmy budowę sali gimnastycznej przy ZSP w Zaborzu, która zgodnie z planem zakończy się w 2019 roku, tak aby w kolejnym roku szkolnym uczniowie mogli już w pełni korzystać z obiektu. Budowa sali gimnastycznej przy SP 1 w Chybiu zaplanowana jest natomiast na lata 2020-2021 – informuje UG w Chybiu

W nowobudowanym budynku w Zaborzu oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 372 m2 i wymiarach 24m x 12m powstają szatnie dla dziewcząt, dla chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia sanitarne, czyli wc wraz z natryskami, pokój nauczyciela wf-u z częścią sanitarną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz magazyn sprzętu sportowego. Wszystko połączone będzie przejściem z częścią istniejącą szkoły.

Planowana rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu przewiduje nowy segment sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – technicznym o powierzchni 913,03 m2 i wymiarach 19,95m x 33,35m (wymiary płyty sali gimnastycznej). Sala gimnastyczna wraz z zapleczem zostanie połączona z budynkiem szkoły poprzez istniejący budynek sali gimnastycznej. W projektowanym budynku sali gimnastycznej znajdować się będą: sala sportowa, pomieszczenie trenera, wc trenera, magazyn sprzętu sportowego, przestrzeń komunikacyjna z przedsionkami, sanitariat dla osób niepełnosprawnych, szatnie męskie i damskie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenie na sprzęt porządkowy.
Całość inwestycji pochłonie 7 356 770,00 zł.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: