Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Migawki z Głębokiej

Nie były to zdjęcia pozowane, ale wykonywane w ruchu, często przypadkowym przechodniom. W Cieszynie tego rodzaju spacerowe pamiątki wykonywano najczęściej w trzech miejscach: na Moście Głównym pod Zamkiem, na ulicy Regera i na ulicy Głębokiej, w sąsiedztwie okazałej kamienicy Deutsches Haus, obecnej siedziby Biblioteki Miejskiej i właśnie Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy „Migawki z Głębokiej” na temat historii fotografii migawkowej w Cieszynie.

- Zdjęcia uchwyciły sceny z życia codziennego - chwilę ożywionej rozmowy i towarzyszące jej gesty, spacer z psem czy obraz zabawnej sytuacji. Dzisiaj z przyjemnością zwracamy uwagę na dynamiczny charakter zarejestrowanych obrazów. Jednak najważniejsze jest to, że posiadają one wartość dokumentów, dzięki którym utrwalono pewne cechy epoki, dawną modę czy obraz skromnego wycinku miasta. Przyjrzyjmy się więc, jakim bagażem historycznych detali, odniesień i skojarzeń operują dawne migawki z ulicy Głębokiej – zachęca Izabela Kula, dyrektor Biblioteki

Dla osób zainteresowanych instytucja ma świąteczną niespodziankę – pakiet pocztówek prezentujących migawki z Głębokiej, poddanych obróbce graficznej, które można bezpłatnie odebrać w siedzibie placówki. Pocztówki powstały dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Wystawa, powstała dzięki merytorycznemu wsparciu Grzegorza Miklara i dostępna jest w witrynie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Red. /mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-02 08:44:26
Ondraszek: Piękni ludzie w pięknym mieście :)
2020-12-02 08:49:43
krzysztof mm: i dla urozmaicenia migawka z Brukseli: węgierski europoseł z partii Orbana, jeden z aktywnych wojowników z LGBT, przyłapany na nielegalnym gejowskim seks-party - w bratnim PiS-ie takich obłudnych kwiatków bez wątpienia też cała łączka
2020-12-02 09:41:29
koszor: krzysztof- to czego ty w końcu chcesz? Bo niby wielki z ciebie zwolennik LGBT, ale jak ktoś okazuje się gejem, to go palcem wytykasz. A może chodzi o to, że był nieuczciwy? Otóż chciałbym, żeby wśród polityków chociaż 10% było uczciwych. Opłakany stan człowieka, sprzedał duszę diabłu, który na początku go "ustawił'', a teraz zniszczy na oczach wszystkich. Nie od dziś wiadomo, że szatan niszczy swe narzędzia, wystarczy wspomnieć Judasza.
2020-12-02 09:42:45
koszor: Natomiast - zdjęcia bardzo ciekawe, jeśli można, to proszę raz na jakiś czas wrzucać zdjęcia z minionych czasów.
2020-12-02 19:29:55
krzysztof mm: koszor, specjalnie dla ciebie obrazek z minionych czasów, przez PiS dzisiaj cudownie reaktywowanych : ★ Inflacja nie odpuszcza. Mamy największą drożyznę w Europie ★ wyborcza.pl/7,155287,26563567,mamy-najwieksza-drozyzne-w-europie.html#do_w=52&do_v=66&do_a=311&s=BoxBizLink
2020-12-04 18:56:33
CosaNostra: To był styl i elegancja, nie to teraz ci bezskarpeciorze i te stringowczynie.
2020-12-19 10:51:09
Marzanna: krzysztof mm czy ty pod każdym komentarzem nie dotyczącym polityki musisz wsadzać politykę. Jest temat to trzymaj się tematu. Mnie już te Twoje komentarze dupą wychodzą. Daruj sobie. tego nie idzie czytać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: