Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkańcy Ustronia interweniują w ZDW. Chodzi o ul. Akacjową

Blisko 800 podpisów zebrało ustrońskie stowarzyszenie "Bezpieczna Obwodnica Ustronia" pod apelem dotyczącym poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Katowickiej (DW941) z ul. Akacjową. Dokument zostanie przekazany Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przedstawione zostały w nim trzy żądania: instalacji wzbudzanej sygnalizacji świetlnej (identycznej jak ta na wcześniejszej krzyżówce z ul. Drozdów), postawienia fotoradarów oraz przywrócenia ruchu pojazdów na łączniku ul. Katowickiej z ul. 3 maja.

Żądania te zostały sformułowane na spotkaniu z mieszkańcami, jakie stowarzyszenie zorganizowało w połowie marca. - Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób i proszę wierzyć, że niełatwo było poskromić głosy o natychmiastowej blokadzie drogi. Mieszkańcy czują się pomijani, odrzuceni, bezsilni, niesłuchani - podkreślają w piśmie Marcin Staniek i Damian Ryszawy, prezes oraz wiceprezes stowarzyszenia.

Organizacja pozarządowa prosi ZDW o odpowiedź do końca czerwca.

Warto przypomnieć, że niedawno z ZDW na temat poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu rozmawiali burmistrzowie Przemysław Korcz oraz Tomasz Pilch

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: