Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miejski jubileusz Wisły

Wisła świętuje Abrahama! 50 lat temu - dokładnie 1 lipca 1962 roku - wieś Wisła stała się miastem. Z tej okazji w gminie myślą już, jak uroczyście obchodzić ten jubileusz.
Przygotowania do święta miasta rozpoczęła już wiślańska Biblioteka Miejska. Prosi ona mieszkańców, by przynosili do jej siedziby stare fotografie miasta. Biblioteka chce zorganizować przekrojową wystawę, jak przez minione pięć dekad zmieniała się Wisła. Jakie budynki powstały, jakie zostały wyburzone. Organizatorzy proszą również tych, którzy posiadają fotograficzny zapis ważnych wydarzeń o dostarczenie materiałów do biblioteki.
Zbieramy zdjęcia, foldery, widokówki – wszystko to, co przedstawia Wisłę - mówi bibliotekarka Daria Rozner. Jak dodaje, choć biblioteka posiada już pewne archiwa, to jednak w domowych zbiorach zapewne wiele jest zdjęć z przysiółków Wisły. Architektura ale i kultura – to nas również interesuje – dodaje Rozner.
 
 
Zdjęcia i archiwa można składać w wiślańskiej bibliotece. Tutaj też można zeskanować stare fotografie.
Same obchody jubileuszowe, z powodu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, będą przesunięte na wrzesień. Jak mówi portalowi OX.pl burmistrz Wisły Jan Poloczek, pełny zarys święta jeszcze nie jest gotowy. Na pewno miasto zaprosi na uroczystości byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego – honorowego obywatela miasta. Podobnie jak Jerzego Buzka, który również nosi taki tytuł. Wśród gości być może pojawi się także obecny prezydent – Bronisław Komorowski.
Oczywiście rozmawiamy z zacnymi mieszkańcami miasta, którzy tworzyli tą historię – z naczelnikami, burmistrzami – mówi Poloczek. Imprezę najprawdopodobniej rozpocznie uroczysta sesja Rady Miasta
 
 
Choć jak zastrzega burmistrz, trzeba liczyć siły na zamiary. Na pewno nie będziemy chcieli za wszelką cenę zrobić olbrzymiej imprezy, bo na to nas nie stać. Myślę, że to co zorganizujemy będzie godne tego miasta i tego lecia – kończy Jan Poloczek.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: