Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Męka Pańska w teatrze

Po raz kolejny na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza będzie można podziwiać tajemnicę Wielkiej Nocy. Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety z Cieszyna zaprasza ma Misterium Męki Pańskiej.

 

Na to widowisko zjeżdżają się ludzie z różnych zakątków Polski. Zarówno podczas Jasełek, jak i Misterium Męki Pańskiej cieszyński teatr pęka w szwach. A ci, którzy liczą na bilet przed spektaklem, mogą się przeliczyć. Mimo tego, że sztuka wystawiana jest z reguły kilka razy, chętnych nie brakuje. Już w marcu można będzie podziwiać Misterium Męki Pańskiej. W trakcie spektaklu aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. 

Jak zwykle aktorzy, choć zawodowo nie zajmują się aktorstwem profesjonalnie przygotowują się do niezwykłego przedstawienia, jednak nie tylko dopracowana gra aktorska jest godna podziwu. Na uwagę zasługuje monumentalna scenografia, kostiumy i oryginalne rekwizyty przywiezione z Ziemi Świętej.

Pierwszy spektakl już 23 marca (piątek) o godz. 17.00. Kolejne – 24 marca (sobota) o godz. 15.00, 25 marca (niedziela) o godz. 16.00, 26 marca (poniedziałek) o godz. 17.00, 27 marca (wtorek) godz. 17.00, 28 marca (środa) o godz. 17.00, 29 marca (czwartek) o godz. 17.00. Ostatni spektakl na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza zostanie wystawiony 31 marca (sobota) o godz. 15.00.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: