Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miejski basen w Ustroniu - być może powstanie już wkrótce

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia odnośnie inwestycji planowanej przez miasto Ustroń. Zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami, ma tam się w najbliższym czasie rozpocząć realizacja projektu, dotyczącego budowy basenu miejskiego. Aktualnie w Ustroniu istnieją baseny prywatne, należące do hoteli, czy też domów uzdrowiskowych, jednak od czasu wyburzenia przedwojennego kąpieliska przy bulwarach wiślanych, brakuje basenu miejskiego.

- Na razie jest to tylko faza planów. Więcej będziemy wiedzieć w roku 2018, gdyż miasto nie jest na razie właścicielem gruntów, na których chcielibyśmy taki basen stworzyć – mówił portalowi ox.pl Andrzej Siemiński, naczelnik Wydziału Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami w ustrońskim urzędzie miejskim – przymiarki są, aby zlokalizować ten obiekt w rejonie ulicy Cieszyńskiej, za Szkołą Podstawową nr 2 w Ustroniu.

Realizacja projektu może pociągnąć za sobą olbrzymie koszty, nieoficjalnie mówi się nawet o 25 milionach złotych. W roku 2017 wydatki z budżetu miasta Ustroń wynosiły nieco 90 milionów, jednak aż 65 milionów dotyczyło wydatków bieżących, w związku z czym to właśnie 25 milionów pozostało na inwestycje, czy też inne działania urzędu. Skąd więc mają wziąć się na to środki? – nie możemy na chwilę obecną podać przewidywanych kosztów realizacji inwestycji, gdyż jest to zbyt wczesna faza – tłumaczy Andrzej Siemiński – jednak prace nad budżetem miasta w roku 2018 jeszcze się nie rozpoczęły. Prawdopodobnie zaczną się w listopadzie i jeżeli zajdzie taka potrzeba z pewnością odpowiednie wydatki zostaną tam przewidziane.

Kiedy mieszkańcy Ustronia będą mogli cieszyć się nowym basenem? – Tutaj również na razie nie znamy szczegółów – odpowiada Andrzej Siemiński – po prostu na chwilę obecną nie mamy jeszcze gwarancji, że miasto stanie się właścicielem potrzebnych działek, a co za tym idzie nie można nawet do końca planować rozpoczęcia realizacji projektu. Wszystkie kwestie powinny się rozstrzygnąć na przełomie 2017/2018, w związku z czym wtedy może będziemy wiedzieli więcej. Jednak z pewnością basen ten nie pojawi się w przyszłym roku, na przeprowadzenie takiej inwestycji trzeba zdecydowanie więcej czasu.

Czy jednak w związku z faktem, że gmina nie jest jeszcze właścicielem działek, na których basen miałby się znaleźć, sprawia że realizacja projektu jest zagrożona? – Działki te są tylko jedną z opcji, chociaż oczywiście jeżeli uda się wejść w ich posiadanie inwestycja rozpocznie się w tym właśnie miejscu, oczywiście jeżeli wszystkie wymogi formalne zostaną już spełnione. Inwestycja jest planowana, w związku z czym miasto dołoży wszelkich starań, aby rozpocząć realizację projektu – uspokaja naczelnik Wydziału Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-29 22:11:50
Przepierón: Poprzednie ekipy a zwłaszcza te z lat 90-tych rozsprzedały Ustroń. Basen wybudowany w latach 30-tych nie zniszczyła II wojna światowa, nie zniszczyli komuniści, ale oni w latach 90-tych dali rady. Później sprzedany został również teren tartaku jakiemuś dewenloperowi co teraz przy ulicy tartacznej buduje gołębniki nazwane tylko przez przypadek domkami jednorodzinnymi. Sprzedano również komuś teren łąk wzdłuż ul. Cieszyńskiej, ale nic tam nie powstało oprócz wysypiska kruszcu przypominającego wał nad Wisłą z lat 50-tych. Zawodzie wykupije pani M, ale tym nie ma sie co przejmować powstają świetnie strzeżone tunele zwane dróżkami spacerowymi, podejrzewam że nawet Bill Gates nie boi sie tak o swoje 4 litery tak jak ci ta w tym sztucznym bezludnym mini miasteczku. :):):)
2017-10-29 22:19:15
Przepierón: Mam nadzieje że Ustroń wywłaszczy tereny które kiedyś bezmyślnie za grosze sprzedał a nie tereny skromnych rodowitych ustrónioków.
2017-10-29 22:24:07
bronek91: Przepierón, te twoje komentarze, chyba ktoś czyta z magistratu...
2017-10-30 07:55:47
Przepierón: bronek91, nie muszą czytać, to wszystko widać gołym okiem i wszyscy o tym doskonale wiedzą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: