Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieczysław Szczurek rządzi 100 dni

Właśnie mija pierwsze sto dni rządów burmistrza Cieszyna Mieczysława Szczurka. - To dobre sto dni dla miasta – przekonuje nas Krzysztof Kasztura, radny Wspólnoty Dla Cieszyna. - Doceniam to, że dzisiaj pracujemy w kulturalnej i spokojnej atmosferze – mówi Halina Bocheńska, radna Klubu Niezależni.

- Moja ocena pracy Burmistrza Pana Mieczysław Szczurka w okresie 100 dni sprawowania urzędu jest zdecydowanie pozytywna. Kieruje miastem w sposób rozważny i merytoryczny. W rozwiązywaniu problemów, których przecież nie brakuje, kieruje się przede wszystkim interesem mieszkańców Cieszyna. Współpraca z Radą Miasta układa się dobrze, większość wniosków i interpelacji radnych jest w miarę możliwości przez Pana Burmistrza realizowana. Jest to niewątpliwie dobry początek dalszej współpracy na linii Rada Miejska i Burmistrz - mówi nam Bolesław Zemła, Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna, radny wybrany z listy PO. Podobnie politykę nowego burmistrza chwali Krzysztof Kasztura z Wspólnoty Dla Cieszyna: - Burmistrz nastawiony jest na współpracę ze wszystkimi radnymi. Dotychczasowe trudne tematy, które się pojawiły rozwiązywane zostały w formie kompromisu i przez wypracowanie wspólnego stanowiska. - To było dobre 100 dni dla Cieszyna? - dopytuję. - Jak na początek kadencji, jak najbardziej – twierdzi radny.

Niezależni też chwalą

O ile ocena Bolesława Zemły i Krzysztofa Kasztury nie jest zaskoczeniem, wszak PO i WDC są w nieoficjalnej koalicji rządzącej, o tyle zaskoczeniem może być pogląd radnej Haliny Bocheńskiej, Przewodniczącej Klubu Niezależni. - Doceniam to, że dzisiaj pracujemy w kulturalnej i spokojnej atmosferze. Rozwiązujemy problemy merytorycznie, nie personalizujemy ich. Czas jest zbyt krótki, by powiedzieć więcej. Dla mnie to duża pozytywna odmiana – mówi Halina Bocheńska.Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: