Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miał być piknik z jarmarkiem, a jest wystawa na płocie i konkurs w Internecie

Ośrodek Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie mieszczący się przy ul. Frydeckiej w Czeskim Cieszynie planował na Wielki Czwartek imprezę z jarmarkiem świątecznym. Z wiadomych przyczyn zrealizowanie tych planów było niemożliwe. Tak więc, jako namiastkę świątecznej atmosfery, przygotował wystawę plenerową oraz konkurs internetowy na świąteczne potrawy.

Wystawę obejrzeć można na płocie Amosu przy ulicy Frydeckiej. Większość mieszkańców polskiej części Śląska Cieszyńskiego nie może jednak przechodzić przez granicę. Mamy więc dla Nich galerię ze zdjęciami wszystkich tablic. Ukazano na nich tradycje i zwyczaje wielkanocne ze Śląska Cieszyńskiego, a także przepisy na tradycyjne potrawy wielkanocne. Plansze wisieć będą na płocie Centrum Kultury do końca miesiąca.

 

Drugą świąteczną inicjatywą Ośrodka Czasu Wolnego AMOS w Czeskim Cieszynie jest konkurs na świąteczne wypieki. Ten, z racji swej internetowej formy, dostępny jest więc ponad granicami. Zdjęcia swoich kulinarnych dzieł, wykonywanych według rodzinnych tradycji, przesyłać można do 6 kwietnia na adres michaela.ganczarczykova@svcamos.cz. Informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Czasu Wolnego AMOS

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: