Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miał być Londyn, jest areszt

Najpierw włamał się do mieszkań na terenie naszego powiatu, potem miał podbić Londyn. Jednak na lotnisko nie dotarł. Zatrzymali go policjanci i teraz zamiast podziwiać widoki z samolotu, ogląda kwadratowe słońce.

Policjanci z ustrońskiego komisariatu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Ustronia, który dokonał kilku włamań na terenie powiatu cieszyńskiego. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu 30-latka na trzy godziny przed odlotem z katowickiego lotniska do Londynu. Zatrzymany wylądował w policyjnym areszcie w Ustroniu.


–W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Ustroniu wpłynęło zawiadomienie o dokonanej kradzieży laptopa. Przestępstwa dokonano na szkodę jednej z fundacji mającej siedzibę w Ustroniu. Sprawca, przedostał się przez otwarte okno do wnętrza budynku i zabrał komputer wartości 2.000 zł. Kryminalni prowadzący sprawę, na podstawie zabezpieczonych śladów i uzyskanych informacji, wytypowali sprawcę – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kilka dni później mundurowi punktualnie o godz. 7.00  policjanci zapukali do drzwi mieszkania 30 -latka. Mężczyzna akurat przygotowywał się do wyjazdu za granicę. – Miał spakowane bagaże, a w ręku trzymał bilet na samolot do Londynu. Mówił, że spieszy się na 10.00 do Pyrzowic na lotnisko. Nigdzie jednak nie poleciał. Stróże prawa zatrzymali go i przewieźli do komisariatu. Podczas przesłuchania 30-letni mieszkaniec Ustronia przyznał się do kradzieży laptopa – relacjonuje rzecznik cieszyńskiej policji.

Przestępcę poruszyło sumienie. Opowiedział śledczym o innych przestępstwach. Okazało się, że dokonał jeszcze kilka innych włamań na terenie powiatu cieszyńskiego. – Najpierw w Ustroniu ukradł rower, który służył mu do popełnienia przestępstw. W Cieszynie włamał się do czterech domków letniskowych na ogródkach działkowych. Do dwóch altanek włamał się w Ustroniu. Natomiast w Wiśle poszedł do kościoła, gdzie włamał się do skarbonki. Laptop został odzyskany i zwrócony właścicielowi. Policjanci odnaleźli go w jednym z lombardów na terenie Cieszyna – dodaje asp. Rafał Domagała.  Zatrzymany mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za kradzieże z włamaniem może wylądować w więzieniu nawet na 10 lat.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: