Medale i awanse

W Piasecznie odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych w judo. Sporym sukcesem mogą pochwalić się Maja Czyż oraz Jan Kolondra, którzy stanęli na podium i zapewnili sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Maja Czyż oraz Jan Kolondra wystąpią podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Białymstoku. Zawodniczka KS Cieszyn stanęła na najniższym stopniu podium w kat. do 48 kilogramów. Niewiele brakowało, a z medalem z Piaseczna wróciłaby również jej koleżanka klubowa, jednak Alicja Zgliczyńska musiała uznać wyższość rywali w starciu o brązowy krążek i uplasowała się na 5. pozycji.

Jan Kolondra, reprezentujący barwy Akademii Sparta Skoczów, zamknął czołową „3” w kat. do 50 kg. Warto również wspomnieć o występie Kacpra Góralczyka, który otarł się o podium. Zawodnik SS Dąb Dębowiec zajął 5. lokatę w kat. +90 kg.