Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

35,5 miliona złotych dla pszczelarzy

Od 1 kwietnia do 31 maja 2022 r. o dodatkowe środki finansowe będą się mogli ubiegać hodowcy pszczół. Na dofinansowania Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznacza 35,5 miliona złotych.

Dofinansowania dla pszczelarzy są przyznawane od kilku lat. W 2022 roku zasady są bardzo podobne, jak w roku poprzednim – o dofinansowanie będą się mogli starać pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez Agencję.

Pszczelarz, który nie jest zarejestrowany w ARMiR, a chce otrzymać pieniądze, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego, najpóźniej w dniu, w którym składa wniosek - Wsparcie wynosi 20 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Wnioski będą przyjmować biura powiatowe ARiMR. Wzory dokumentów zostaną udostępnione na stronie Agencji w dniu rozpoczęcia naboru czyli 1 kwietnia 2022 r – wyjaśnia ARMiR.

W celu złożenia wniosku należy pobrać dokument ze strony ARMiR – link tutaj. Agencja zapowiada, że składanie wniosków, tak jak w 2021 roku, będzie możliwe w formie papierowej oraz elektronicznej – dzięki platformie ePUAP.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: