Medale dla Policjantów

Z okazji Święta Niepodległości i Dnia Korpusu Służby Cywilnej policjanci i pracownicy cywilni garnizonu cieszyńskiego zostali odznaczeni medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych. Kilku pracowników cywilnych otrzymało listy gratulacyjne Śląskiego Komendanta Policji w Katowicach.

W piątek 15 listopada w południe  w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i listów gratulacyjnych dla najbardziej zasłużonych i wyróżniających się policjantów i pracowników cywilnych policji.

Nagrody i wyróżnienia wręczał  szef cieszyńskiego garnizonu policji insp. Krzysztof Chrobak -  otrzymało  je  12 policjantów, w tym jeden  w stanie spoczynku, oraz 5 pracowników cywilnych. Postanowieniem Prezydenta RP jeden pracownik cywilny został odznaczony złotym „Medalem za Długoletnią Służbę”. To Pani Barbara Zaczyńska, która pracuje w Komisariacie Policji w Ustroniu. – informuje Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji

Srebrnym "Medalem za Długoletnią Służbę" zostali odznaczeni:
nadkom. Marek Legierski
nadkom. Wojciech Maciejczyk
asp. sztab. Marcin Długosz
asp.sztab. w st. spocz. Adam Morawiec.

 Brązowy ""Medal za Długoletnią Służbę" otrzymał podkom. Krzysztof Nowak.

 Kolejnych 6 policjantów odznaczono brązową "Odznaką Zasłużony Policjant":
podinsp. Janusz Baszczyński
podinsp. Robert Kamiński
podinsp. Rafał Machaczka
asp. sztab. Daniel Pisarek
asp. Grzegorz Świńczyk,
asp. Klaudiusz Głupczyk.

Jednemu policjantowi asp. sztab. Dariuszowi Lont została wręczona okolicznościowa odznaka Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie za dotychczasową pracę oraz zaangażowanie w codziennej służbie.

 W uznaniu szczególnych zasług oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych czterech pracowników cywilnych uhonorowano listami gratulacyjnymi Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji:

Mariola Żyła
Iwona Macura
Barbara Kaczor
Józef Pluskota

 

Uroczystość zakończyło krótkie wystąpienie insp. Krzysztof Chrobaka w podczas którego podziękował za sumienną pracę i zaangażowanie wszystkim wyróżnionym policjantom i pracownikom Policji.

(red)

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją