Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Maszeruj po zdrowie w Skoczowie

Pobiegnij po zdrowie w Skoczowie! Już 1 maja rusza organizowany przez Wspólnotę dla Skoczowa oraz Chrześcijańską Służbę Charytatywną skoczowski ''Marsz po zdrowie''.

O popularności Nordic Walking w naszym regionie nie trzeba nikogo informować. Inicjatywa marszu wypłynęła od Jana Szczypki ze stowarzyszenia „Wspólnota dla Skoczowa”.

- Ideą imprezy jest to, aby każdy chwycił kije i pomaszerował z nami. Nie chodzi tutaj o wynik sportowy, czas i zajęte miejsce. My jako stowarzyszenie „Wspólnota dla Skoczowa” chcemy potraktować to rekreacyjnie, jako formę dobrej zabawy i miłe spędzenie wolnego czasu. W 2009 roku wpadliśmy na pomysł, że zamiast manifestów i pochodów majowych zorganizujemy coś, co przyniesie korzyść ludziom. Będziemy dbać o odżywianie uczestników, dokonywane będą pomiary ciśnienia i tkanki tłuszczowej. Wszystko po to, by ludzie byli świadomi swojego stanu zdrowia i ich reakcji na wysiłek. Głównym celem jest promocja miasta, podczas marszu wykorzystujemy wiele szlaków spacerowych Skoczowa. Jeżeli komuś spodoba się taka aktywność i będzie chciał profesjonalnie zająć się nordic walking to zapraszamy do skoczowskich „Włóczykijów”. My chcemy zrobić coś dla każdego. – informuje Jan Szczypka, inicjator marszu.

Do marszu może przystąpić każdy! Zapisy uczestników odbędą się w dzień rozpoczęcia, 1 maja w godzinach 14.00 – 14.50. Na godzinę15.00 na placu Targowym przy ulicy Góreckiej w Skoczowie zaplanowany jest start marszu. Zawody powinny zakończyć się około godziny 17.00. Na koniec dla uczestników przewidziano niespodzianki z nagrodami. Opłata startowa wynosi 5zł. Patronem medialnym „Marszu po zdrowie” jest Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl, a honorowym patronatem inicjatywę opatrzy burmistrz Skoczowa Janina Żagan.

Wszystkich chętnych zapraszamy na 6 kilometrów świetnej zabawy!

 

Przemek Loter

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: