Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co wybrać? Gdzie jechać? Trwa długi weekend

Wiele imprez na najbliższe dni zapowiedziały gminy w naszym regionie. Gdzie jechać, jaką miejscowość odwiedzić podczas długiego weekendu? Portal OX.pl wybrał kilka imprez na, które zapraszamy.
Przypominamy, że aktualne imprezy z całego powiatu, zawsze znajdziecie w naszym kalendarzu wydarzeń – znajdziecie go TUTAJ.


W Istebnej rozpoczyna się sezon wypasu owiec. 1 maja, w środę na Trójstyku odbędzie się 'Stawiani Moja' to o godzinie 10.00 Nie zabraknie występów kapel góralskich. Także w środę w Koniakowie Szańcach odbędzie się tradycyjny obrzęd mieszania owiec. Na czym polega ta tradycja, jak wygląda okadzanie owiec – to wszystko w południe w Koniakowie. Owce następnie przejdą na polanę na Ochodzitej.

2 maja Festyn Majówkowy w Kompleksie Zagroń - zabawa przy muzyce i potrawach z grilla
4 maja – sobota - 18:00 FESTYN NA TRZYCATKU w Jaworzynce w Kawiarni 'Na Styku'.O godzinie 20.00 Muzeum Jana Wałacha w Istebnej Andziołówce zaprasza na 'Noc Muzeów'
 


W Brennej imprezy odbywać się będą głównie w amfiteatrze. Taneczna majówka rozpocznie cykl imprez w tej miejscowości. Wszystko rozpocznie się w najbliższy piątek. 3 maja od popołudnia w amfiteatrze wiele wydarzeń muzycznych – mówi Katarzyna Macura szefowa gminnego ośrodka kultury w Brennej
W Parku Parku Turystyki w Brennej 3 maja pokazy tańca towarzyskiego oraz street dance w wykonaniu Szkoły Tańca Atmosfera z Bielska-Białej, wspólna nauka zumby. Również występ zespołu Silesian Sound System.

4 maja w Brennej to Dzień Śląski z zespołem Happyfolk. Zabawa rozpocznie biesiada, w programie najpopularniejsze śląskie szlagiery.

5 maja upłynie w Brennej pod znakiem góralskiej muzyki. Zapraszamy wszystkich miłośników folku. W programie występy góralskich kapel, które zapewnią góralsko – zbójnicki klimat pełen humoru, tańca, wspólnej zabawy i śpiewów z publicznością. - mówi Katarzyna Macura. Na scenie: Kapela Szar-Paczka, Kapela Maliniorze, Dziecięcy Zespół Regionalny Mała Brenna,Zespół PoNasemu

2 i 3 maja od godziny 19.00 także muzyczna Majówka w Dolinie Leśnicy.Wisła zaprasza na sportowy weekend majowy. Już jutro „Pierwszomajowy Pochód Kijkowy”
Start przewidziano na godzinę 13.00 (od 12 zapisy na placu Hoffa) Trasa I: Wisła – Ustroń Polana – Wisła (ok. 10 km) Trasa II: Wisła – Ustroń Centrum – Wisła (ok. 18 km)
Na zakończenie marszu około godziny 16.30 zapraszamy na Biesiadę Góralską w amfiteatrze - informuje Katarzyna Czyż – Kaźmierczak z wydziału promocji miasta.


Ale to niejedyne imprezy w Wiśle. 2 maja upłynie pod znakiem występów wokalnych młodych talentów. Piątek to o godzinie 11.00 obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przy pomniku "Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny." przy ul. M. Konopnickiej. 17:00 (Amfiteatr im. St. Hadyny) - Śląska Biesiada z Zespołem B.A.R. 19:00 – 22:00 (Amfiteatr im. St. Hadyny) - Zabawa taneczna z Zespołem „Spectrum”

W sobotę kolejna impreza w stylu retro – tym razem będzie to rajd rowerowy . A o 13:30 - Zawody w Sportach Drewnianych.– dodaje Kaźmierczak.
Na swoje imprezy zaprasza także Cieszyn. Dzisiaj, wtorek, startuje tutaj Kino na Granicy – więcej o tym przeglądzie filmów dowiecie się tutaj.


1 maja w Zebrzydowicach startuje Złoty Kłos. Przez 3 dni od 1 do 3 maja przed publicznością zaprezentuje się 113 zespołów i solistów. Więcej o tej imprezie przeczytacie TUTAJ


Ciekawie zapowiada się majówka w Ustroniu. 1 maja od godziny 12.00 w Karczmie Góralskiej przy ul. Nadrzecznej trwać będzie II Majówka Zbójnicka. Imprezę organizują Rada Zbójnicka Gromady Górali na Śląsku Cieszyńskim wraz ze Stowarzyszeniem Beskidzkie Smaki. UWAGA. Dla osób w strojach regionalnych lub zbójnickich, gospodarz Karczmy zaoferował darmowy poczęstunek. Wokół karczmy powstanie Wioska Zbójnicka. Będzie napad na karczmę, konkurencje sprawnościowe, strzelanie z łuku, zbójnicki strong men, przeciąganie liny.

Imprezy także na ustrońskim rynku. 1 maja koncerty zespołów Silesian Sound System, Karolina Kidoń Band, Ustronsky. Na godzinę 18.00 przewidziano występ kabaretu Jurki.
2 maja między od południa na rynku VI Festiwal Sztuki Ulicznej, oraz IV Otwarte mistrzostwa Ustronia w Siłowaniu na Rękę.
3. maja to uroczystości patriotyczne a także po południu cd. Jarmarku Ustrońskiego i występy grup muzycznych na rynku.Jan Bacza
źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: