Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Marszałek bierze Zamek!

Samorząd Województwa Śląskiego będzie współprowadził Zamek Cieszyn - instytucję, w której mieści się jedno z najważniejszych centrów designu w Polsce. Lokalne władze nie były w stanie samodzielnie prowadzić obiektu, teraz marszałek zdejmie z nich połowę ciężaru finansowego - poinformowała w piątek wieczorem Polska Agencja Prasowa.
Władze regionu wcale się do tego nie paliły, zwłaszcza, że same borykają się z trudną sytuacją budżetową - mówił w piątek dziennikarzom marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz
 
Bardzo niechętnie przejmujemy nowe instytucje, szczególnie instytucje kultury, bo do nich zawsze się dopłaca, ale są takie wypadki, że nie sposób odmówić (...) Ten Zamek to na pewno nie jest muzeum, które ma charakter miejski. Dzisiaj to jedno z największych, o ile nie najistotniejsze w Polsce centrum designu, nowoczesnego wzornictwa przemysłowego - podkreślił Matusiewicz.
 
Przypomniał, że program designu w Zamku Cieszyn był zainicjowany i finansowany poprzez samorząd województwa dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego. Teraz nie można zaprzepaścić tego dorobku.
 
Prawdopodobnie od 1 stycznia 2013 roku Zamek Cieszyn będą prowadziły dwie jednostki samorządowe – miasto i samorząd województwa. Wcześniej odpowiednie uchwały w tej sprawie muszą przyjąć radni Cieszyna i śląskiego sejmiku.
 
JB
 
Zobacz też:
źródło: OX//PAP
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: