Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mapa cieszy się sporą popularnością. Zgłoszeń nie brakuje

754 zgłoszeń mieszkańców powiatu cieszyńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – policja podsumowała interaktywne narzędzie, które jak się okazuje, jest popularną formą komunikacji z mundurowymi.

- W samym 2020 roku na terenie powiatu cieszyńskiego odnotowaliśmy 754 zgłoszeń, z których : - 199 potwierdzonych, 71 to żart lub pomyłka a 484 okazało się niepotwierdzonych – poinformował asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Przypominamy, KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest intuicyjna. Wystarczy wejść w specjalną zakładkę „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” znajdującą się na stronie internetowej Komendy. Znajduje się tam również odnośnik do mapy, jest także możliwość korzystania z narzędzia bez przechodzenia na inne strony. Należy uważnie przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach.

- Aby usprawnić komunikację, zostało przygotowane specjalne ikony, które umożliwiają szybkie i sprawne precyzowanie zagrożeń i nanoszenie ich na mapę. Policja ma 7 dni na podjęcie zgłoszenia i na jego weryfikację od momentu naniesienia zagrożenia na mapę. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Do działań w razie potrzeby, angażowane są także inne służby – wyjaśnia Pawlik.

Bardzo ważne! zgłoszenie poprzez KMZB nie spowoduje natychmiastowej interwencji. Do tego nadal służy numer alarmowy 112.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: