Małysz zdyskwalifikowany, Stoch na podium

Adam Małysz miał jeszcze dziś (03. 10.2010) przed konkursem realne szanse na zwycięstwo w cyklu Letniej Grand Pirx w skokach narciarskich. Niestety, podczas finałowej serii „orzeł” z Wisły został zdyskwalifikowany za przekroczenie czasu przeznaczonego na oddanie skoku. Aby zdobyć puchar wystarczyło dzisiaj „wskoczyć” na podium.

Po zwycięstwie w piątek w Libercu, dystans jaki dzielił Małysza do Daiki Ito wynosił 50 pkt, a że Daiki Ito nie brał udziału w ostatnich dwóch konkursach LGP szanse na końcowy triumf były bardzo duże. W pierwszej serii skoków w niemieckim Klingenthal zawodnik Wisły Ustronianki skoczył 136, 5 metra, co dawało mu czwarte miejsce. Małysz jednak nie został dopuszczony do drugiej serii gdyż został zdyskwalifikowany za przekroczenie czasu przeznaczonego na oddanie skoku. Świetnie spisał się Kami Stoch, który wygrał ostatnie zawody LGP w Klingenthal i zajął dzięki temu drugie miejsce w klasyfikacji końcowej LGP, tuż za nim znalazł się Adam Małysz. Puchar, mimo opuszczenia dwóch ostatnich konkursów powędrował do Daiki Ito