Nowy rekord skoczni w Malince

Norweg Anders Fannemel po skokach na odległość 134 i 134,5 metra (nota 279,8 pkt.) wygrał drugie, finałowe zawody cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które rozegrano 3 października na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

- Cieszę się z kolejnego zwycięstwa i dobrej formy. Jeszcze nigdy nie wygrałem dwóch konkursów pod rząd, wiec jest to dla mnie bardzo udany weekend, zwłaszcza, że oddawałem w Wiśle dobre, równe skoki – podsumował norweski skoczek.
Drugim bohaterem weekendu został Słoweniec Jure Sinkovec. W sobotnim konkursie zajął wysokie 5. miejsce, natomiast w niedzielę szybował jeszcze dalej. W pierwszej serii skoczył 131,5 metra a w drugiej ustał skok na odległość 137,5 metra, bijąc letni rekord obiektu w Malince o 3 metry! – Troszkę się wystraszyłem, jak frunąłem tak daleko i dostałem podmuch pod narty, ale w końcu to są skoki narciarskie. Ten skok sprawił mi naprawdę wielką radość i satysfakcję – skomentował swój wyczyn Jure Sinkovec. Zapytany o rekord na skoczni im. Adama Małysza słoweński skoczek z uśmiechem stwierdził, że „teraz ja jestem Batmanem z Wisły”, nawiązując do przydomku, jakim na skoczni w Planicy określa się patrona wiślańskiej skoczni.
Słoweniec z łączną notą 275,2 pkt. zajął 2. miejsce. Na ostatnim stopniu podium niedzielnego konkursu stanął Fin Anssi Koivuranta, który w sobotnich zawodach był 15. Za skoki na odległość 133 i 125 metrów zawodnik z kraju tysiąca jezior otrzymał notę 262,9 pkt. - To był dla mnie bardzo dobry start, skakałem dziś dużo lepiej niż wczoraj. Start w Wiśle był dla mnie jedyną szansą, by zdobyć punkty w Pucharze Kontynentalnym, dzięki którym będę mógł wystartować w zawodach Pucharu Świata na otwarcie sezonu zimowego – powiedział Anssi Koivuranta.
Tuż za podium wylądował reprezentant Polski Klemens Murańka. W pierwszej „dziesiątce” znalazło się w sumie 4 Polaków, prócz wspomnianego „Klimka” 6. miejsce zajął Andrzej Zapotoczny, 7. był Krzysztof Miętus a 9. Stefan Hula. Najlepiej spośród wiślan wypadł Piotr Żyła, którego sklasyfikowano na 20. miejscu. Punkty zdobył także Tomasz Byrt, który był 22. Podobnie jak wczoraj do finałowej serii nie awansowali Aleksander Zniszczoł i Artur Kukuła.

Pełne wyniki niedzielnych zawodów dostępne są TUTAJ.

Zawody w Wiśle zakończyły tegoroczny cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Klasyfikację generalną cyklu wygrał Kamil Stoch