Mało wody, dużo śmieci

Brak opadów powoduje obniżenie się lustra wody w rzekach. To z kolei odsłania wszystko to, co na co dzień jest zakryte. W korytach rzek zalega wiele odpadów.

Przeszukaliśmy teren zaledwie po 25 metrów w obie strony, zebraliśmy trzy pokaźne worki śmieci i oponę – mówi Zbigniew Podyma, sołtys Drogomyśla. Wspólnie z pastorem Karolem Macurą, proboszczem tutejszej parafii ewangelickiej oraz Jarosławem Mazurem, wysprzątali fragment koryta Wisły w obrębie mostu w Drogomyślu.

Całą akcję wymyślił pastor, udało się niewielki fragment wysprzątać. Pozostają apele do mieszkańców, choć te śmieci, niestety, pozostawiają goście, którzy odwiedzają naszą miejscowość. Chodzi jednak o to, by większa była świadomość wśród wypoczywających.
– podkreśla sołtys.

W zamierzeniach są kolejne akcje tego typu. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta zostanie zauważona, a w przyszłości w akcji oczyszczania Wisły weźmie udział jeszcze liczniejsza grupa ochotników – mówią uczestnicy akcji.

JB

źródło: ox.pl/UG Strumień
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-18 18:57:53
alternatywy 5: He he, a to dobre \&quot; świadomość wśród wypoczywających \&quot; Hanysy z pewnością nad tym ubolewają. Oni wyjeżdżając mają lepsze samopoczucie gdy po sobie hasiowisko zostawią.<br /><br />Co do sprzątania, faktycznie jest okazja by się za to zabrać, bo ustawa mówi wyraźnie kto jest ich właścicielem. Urzędasy gminne jak zwykle mają to gdzieś, czekając na wybawienie przez nurt wody który przekaże odpady z gminy do gminy ( bez Karty Przekazania Odpadów ) Chcieli być właścicielami śmieci i uprawiać Wielki biznes śmieciowy, a tak na prawdę umieją tylko naliczać, ustalać, debatować, wysługiwać się społecznikami i dziećmi ze szkół.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją