Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mali studenci rozpoczęli rok akademicki

W sobotę (24.10) rozpoczął się rok akademicki 2015/2016 dla najmłodszych studentów. Uroczysta inauguracja przyciągnęła do cieszyńskiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przyszłych i obecnych studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Ta inauguracja jest memu sercu najbliższa. Z niej się najbardziej cieszę – tymi słowami przywitał licznie przybyłych, małych studentów Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego (CUD) Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dr Andrzej Bubnicki. Już po raz piąty udaje nam się z powodzeniem inaugurować Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy. Cieszę się, że z każdym rokiem Was, czyli naszych najcenniejszych studentów, przybywa – podkreślał Dziekan.

CUD jest wynikiem współpracy WSB i Urzędu Miejskiego w Cieszynie, który jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Honorowy patronat nad Cieszyńskim Uniwersytetem Dziecięcym objął Burmistrz Miasta Ryszard Macura, którego nie mogło zabraknąć na sobotniej inauguracji. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem wśród Was. Jak również, że widzę przed sobą tyle młodych osób, które są żądne wiedzy i ciekawe świata. Świat jest naprawdę ciekawy (…) – mówił Burmistrz, po czym dodał. Myślę, że na różne pytania w ciągu tego roku akademickiego będziecie sobie tutaj odpowiadać. Życzę Wam więc abyście mieli oczy, uszy oraz umysł otwarty. Abyście byli takimi odkrywcami świata. Panie Dziekanie, szanowni pracownicy WSB serdecznie dziękuję Wam za inicjatywę i realizację tego świetnego pomysłu jakim jest Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy. Wszystkim życzę udanego roku akademickiego.

Najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego było wręczenie indeksów nowym studentom oraz złożenie uroczystego ślubowania. Pod koniec tego wyjątkowego spotkania wszyscy wysłuchali wykładu  inauguracyjnego pt. „Lodowe eksperymenty”.

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: