Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Majsterkowy Dzień Dziecka

W sobotę (09.06) na terenie cieszyńskiej Castoramy dzieci mogły w dalszym ciągu świętować Dzień Dziecka, korzystając z bogatej oferty atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Najmłodsi mieli szansę między innymi wykonać ciekawe instalacje artystyczne, przygotować modele z drewna, czy też zasadzić własne roślinki.

Akcja trwała od godziny 10:00 i od samego początku wszystkie stanowiska były oblegane przez dzieci, wraz z opiekunami. Dużą popularnością cieszyło się przygotowywanie modeli samolotów, czy też przestrzennych wyobrażeń rajskiej wyspy. Jak stwierdzają organizatorzy, wydarzenie nie tylko miało zapewnić najmłodszym dobrą zabawę, ale również zadbać o edukację dzieci w wieku szkoły podstawowej, w zakresie wykorzystywania umiejętności manualnych i używania podstawowych narzędzi.

- To już kolejna z cyklu akcji dotyczących majsterkowania, które się u nas odbywają. Przygotowane przez nas atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem, wszystkie stanowiska są oblegane, praktycznie od rozpoczęcia wydarzenia, aż do jego zakończenia. Wydarzenie to ma charakter ogólnopolski. Zdjęcia prac wysyłamy do centrali, dzieci mają szansę wygrać ciekawe nagrody – komentują organizatorzy.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał specjalny folder, w którym znajdowały się podstawowe informacje, dotyczące majsterkowania. Dzieci zostały również poinformowane, że w przypadku niektórych prac, mogą podejmować działania tylko i wyłącznie pod czujnym okiem dorosłych.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: