Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezentacje kulinarne KGW

W sobotę (09.06) na terenie Domu Wiejskiego Brzezówka odbyły się prezentacje kulinarne, w czasie których panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenów gminy Hażlach zaprezentowały swoje umiejętności. Tym razem motywem przewodnim były „dania piknikowe”.

- Wszystkie dania były naprawdę wspaniałe, jednak zgodnie z regulaminem musimy wybrać tylko jedno, od każdego Koła Gospodyń Wiejskich, które z jakiegoś powodu szczególnie zasługuje na uwagę. Mamy nadzieję, że panie zechcą się podzielić przepisami i będą one dostępne w wiadomościach gminnych – informowała Cecylia Gasz – Płońska, dyrektor Gminnego Ośroda Kultury w Hażlachu.

Panie otrzymały dyplomy za najlepsze potrawy. Doceniono również najlepiej zorganizowane stoisko, na którym prezentowane były potrawy i ogólne zaangażowanie, zarówno w kwestie smaku, jak i wyglądu potraw. Tym razem wyróżnienie to przypadło paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie.

Gospodynie Wiejskie z wszystkich sołectw gminy Hażlach pracowały w sobotę od rana, w celu zaprezentowania dań piknikowych. Choć dominowały przekąski, takie jak kanapki, sałatki, czy też zapiekane kiełbaski, nie zabrakło również dań takich, jak na przykład pieczone mięso, czy różnego rodzaju rolady. Chociaż z każdego sołectwa wyróżniono tylko jedną potrawę, wszystkie spotkały się z dużym uznaniem ze strony degustujących.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: