Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna - kolejne środki powodziowe

Gminie Brenna udało się pozyskać następne środki, które zostaną wykorzystane na odtworzenie zniszczonej podczas burz infrastruktury drogowej.

W Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyło się kolejne wręczenie promes związanych z przyznaniem środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Tym razem gmina Brenna otrzymała kwotę 377 tys. zł na remont drogi gminnej ul. Łączka w Górkach Małych na odcinku o długości około 710 metrów. Przekazania dokumentu potwierdzającego przyznanie dotacji dokonali Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jan Chrząszcz I Wicewojewoda Śląski.

Ulewne deszcze, wichury, gradobicia w ciągu kilku chwil niszczą infrastrukturę. - Niestety odbudowa zniszczeń niejednokrotnie trwa całe lata. Dzięki uzyskanym w 2018 roku dotacją w łącznej kwocie: 667 000,00zł zostaną wyremontowane kolejne dwie drogi uszkodzone w trakcie powodzi. Mamy nadzieję, że remonty te w istotny sposób poprawią bezpieczeństwo oraz komfort ich użytkowania - wyjaśnia wójt Brennej, Jerzy Pilch.

JB

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: