Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mają się czym pochwalić!

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice, która odbyła się 26 października przedstawiono w formie 40-stronicowego dokumentu zakres inwestycji przeprowadzonych w gminie w okresie IV kadencji, tj. od listopada 2002 roku do października 2006 roku.


Do głównych priorytetów, na których realizację położono szczególny nacisk w minionej kadencji, należy zaliczyć edukację dzieci i młodzieży, jej rozwój fizyczny i przeciwdziałanie patologiom społecznym, w tym kontynuację programu budowy przyszkolnej bazy sportowej. Działania gminy skupione były również na ochronie dziedzictwa kulturowego, w tym zagospodarowania otoczenia wokół zamków w
Kończycach Małych i Zebrzydowicach, jak również samych obiektów. Rozbudowano sieci wodociągów i kanalizacji, poprawiono infrastrukturę drogową, zarówno poprzez realizację zadań inwestycyjnych, jak i remontowych, w tym także pod kątem bezpieczeństwa.


Systematyczne realizowanie zdań oświatowych pozwoliło na wybudowanie sali i basenu w Zebrzydowicach, które służą dzieciom z całej gminy. Sala sportowa w Rączycach, której oddanie do użytku zostało zaplanowane na luty 2007 roku, a zakończenie robót budowlanych w roku bieżącym, jest w trakcie budowy.
Ogółem w zakresie infrastruktury zrealizowano w gminie: 5165 m kw. parkingów, placów i chodników, 16,2 km sieci wodociągowej, 9,7 km sieci kanalizacyjnej i sanitarnej, 1,6 km sieci kanalizacji deszczowej, 215 przyłączy wodociągowych, 148 przyłączy kanalizacyjnych; 2,1 km dróg zmodernizowano.


Na uwagę zasługuje również oferta kulturalna GOK-u, a szczególnie zestaw imprez wpisanych na stałe do kalendarza. W czasie trwania kadencji gminnego samorządu regularnie odbywały się takie imprezy jak: Noworoczny Koncert Kolęd, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kłos", Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva ii canto" w Kończycach Małych, Gminne Dożynki, Zlot Sokołów i wiele innych.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: