Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mają już prawko, nie mają doświadczenia

Najpierw osiemnastkowa impreza, oj wiele się działo. Potem najczęściej kurs prawa jazdy. Jednak to właśnie młodzi kierowcy powodują co czwarty wypadek drogowy. Policjanci wybrali się więc do Liceum Ogólnokształcącego w Skoczowie, tam przypominali że kierowcą jest się wtedy, kiedy zadba się o bezpieczeństwo swoje i innych.

Akcja "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" to policyjny projekt, który od niedawna ruszył w całym województwie śląskim. W ramach tej akcji policjanci spotkali się z uczniami najstarszych klas Liceum Ogólnokształcącego Skoczowie. Funkcjonariusz drogówki przekazał uczniom cenne porady, jak bezpiecznie korzystać z pojazdów.
 
Jak wynika z policyjnych statystyk - przeprowadzonych na podstawie danych z lat 2001- 2010- na terenie naszego województwa, co czwarty wypadek drogowy spowodowany był przez osobę za kółkiem, która miała mniej niż 25 lat. Dlatego policjanci z Cieszyna uczestniczyli w spotkaniu z uczniami najstarszych klas Liceum Ogólnokształcącego Skoczowie. To pierwsza tego typu akcja na terenie powiatu cieszyńskiego, której celem jest uświadamianie zmotoryzowanych o tragicznych w skutkach ryzykownych zachowaniach za kierownicą. W większości słuchaczami były osoby, które od niedawna posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami lub są trakcie kursu nauki jazdy – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Podczas prelekcji funkcjonariusz cieszyńskiej drogówki st. asp. Robert Wajda omówił główne przyczyny zdarzeń spowodowanych przez młodych kierowców oraz przedstawił dane statystyczne zdarzeń drogowych związanych z tą grupą wiekową. Aby przestrzec młodych kierowców przed brawurową i nieostrożną jazdą, zaprezentował im zdjęcia z wypadków drogowych oraz filmy profilaktyczne na temat bezpiecznej jazdy.

KOD

ZOBACZ MATERIA Ł WIDEO Z PRELEKCJI:


 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: