Maj rozpoczęty od wygranej

Zwycięsko zakończyli kwiecień i od zwycięstwa rozpoczęli zmagania także w maju. Mowa o piłkarzach Kuźni Ustroń, którzy w sobotnie popołudnie pokonali Drzewiarza Jasienicę – 2:0. Dla podopiecznych Mateusza Żebrowskiego to już czwarta wygrana z rzędu w IV lidze (gr. II).

Czaniec, Orzeł Łękawica, Unia Książenice, a w sobotę do tego grona dołączył Drzewiarz Jasienica. Ustronianie w ostatnich czterech meczach nie stracili ani jednego punktu. W dodatku, podopieczni Mateusza Żebrowskiego w tych meczach stracili tylko dwie bramki, a defensywa Kuźni nie inkasowała już od blisko 200 minut.

Ustronianie, w starciu z Jasienicą, pierwszy cios zadali w pierwszej części spotkania, a wynik otworzył Michał Pietraczyk, który wykończył kontrę gospodarzy. Kuźnia kropkę nad i postawiła w ostatnich minutach, a końcowy rezultat – 2:0 – ustalił Mateusz Wigezzi. Kuźnia podskoczyła w ligowej tabeli na 7. miejsce.