Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lutnia we Francji

Chór Towarzystwa Śpiewaczego LUTNIA im. Jana Orszulika w Strumieniu, znany m.in. współpracy ze Stanisławem Soyką, niedawno wrócił z ośmiodniowej trasy koncertowej do Francji.

W trakcie tournée zespół odwiedził  takie miejscowości jak: Rive-deGier, Saint-Étienne, Sainte-Croix-en-Jarez, Vernaison, chórzyści mieli okazje zwiedzić także miasta położone wzdłuż malowniczego Lazurowego Wybrzeża: Tulon, Sanary-sur-Mer, Saint-Tropez oraz Roquebrune-sur-Argens.

W większości tych miejsc udało się zorganizować koncerty. Z tej okazji LUTNIA przygotowała ponad godzinny, zróżnicowany repertuar obejmujący zarówno polskie, jak i zagraniczne pieśni, wśród których znalazły się utwory sakralne, ludowe, patriotyczne oraz utwory rozrywkowe z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych i akompaniamentem pianina.

O działalności chóru przeczytać można nie tylko na oficjalnej stronie ale również na „fanpajdżu”  w serwisie Facebook, gdzie można znaleźć między innymi relację i fotogalerię z wyjazdu do Francji, a niedługo również nagrania audio i wideo z koncertów  na francuskiej ziemi.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: