Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Lustra" z Istebnej w Węgierskiej Górce

13 grudnia w Węgierskiej Górce odbędzie się wernisaż portretów z cyklu "Lustra", autorstwa Piotra Jakubczaka - malarza mieszkającego w Istebnej. Jak się okazuje, data jest nieprzypadkowa.

Częścią ekspozycji będą portrety ludzi związanych ze stanem wojennym - Lecha Wałęsy, Bronisława Geremka, Władysława Bartoszewskiego, Andrzeja Wajdy i nie tylko - mówi nam Piotr Jakubczak.

O "Lustrach", czyli wystawie zainicjowanej w istebniańskiej Galerii Kukuczka, pisaliśmy wcześniej - LINK. Warto jednak dodać, że w Węgierskiej Górce nie będą prezentowane zdjęcia fotografa Czesława Czaplińskiego.

Wydarzenie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej i rozpocznie się o godzinie 17:00. W jego trakcie wykłady dadzą historyk Lucjan Sawicki i historyk sztuki Michał Kawulok (kustosz Muzeum Beskidzkiego w Wiśle). Na uroczystości zagra także zespół Baczyński Band oraz Rafał Rzeźnikiewicz - gitarzysta zespołu Anaconda. Gościem ma być m.in. wicewojewoda Jan Chrząszcz.

O Piotrze Jakubczaku pisaliśmy już wcześniej. Przed miesiącem jego prace (oraz Jana Żyrka czy Ernesta Zawady) były prezentowane w Galerii Kukuczka, gdzie nadal są dostępne dla zwiedzających:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-03 13:37:47
donekT: Piotra Jakubczak, to ten Pan od serii "Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji", redakcja "zapomniała". Całkiem spoko inicjatywa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: