Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Beskidzkie trio w Istebnej

W najbliższą sobotę (9.11) w istebniańskiej Galerii Kukuczka o 18:00 rozpocznie się wernisaż artystów związanych z naszym regionem. Swoje prace będą prezentować Ernest Zawada, Jan Żyrek i Piotr Jakubczak.

Ernest Zawada jest malarzem z Cieszyna, którego prace były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych (zarówno w kraju, jak i za granicą). Jego obrazy można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych, ale także publicznych - m.in. w Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum Sztuki mieszczącym się w izraelskiej miejscowości Acco czy w... Watykanie. Zawada tworzył także happeningi takie jak "Drabina do nieba", "Eurokorona" czy "W poszukiwaniu innej przestrzeni".

Jan Żyrek to malarz pochodzący z Istebnej i mieszkający w Koniakowie. Artysta, który pobierał nauki u Stanisława Mazusia, prezentował już wcześniej swoje obrazy w Galerii Kukuczka.  - Inspiruje mnie wszystko, z czym mogę się twórczo zmierzyć: człowiek, przyroda, a w szczególności nadrealizm. Poprzez ciągłe poszukiwanie i tworzenie odkrywam "inny" świat, w którym choć przez chwilę mogę się znajdować - mówił w 2017 roku. Uczestniczył także w plenerach malarskich, które organizowane były w ramach Beskidzkich Integracji Sztuki.

Piotr Jakubczak to artysta pochodzący z Hrubieszowa, zamieszkujący jednak od wielu lat Trójwieś. O jego pracach pisaliśmy już na naszych łamach - choćby w maju tego roku, kiedy to jego obrazy stworzone w ramach projektu "Lustra" prezentowane były w stolicy: Z Istebnej do Warszawy. Warto dodać, że należy do Międzynarodowego Klubu Artystów Malarzy (CIBA), mieszkał także we Francji - w 1995 roku na Wystawie Międzynarodowej w Nicei otrzymał główną nagrodę.

Wcześniej pisaliśmy także o samej Galerii Kukuczka - LINK.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: