Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Loki, fale i boby w Cieszynie, czyli zmagania młodych fryzjerów

Blisko 100 uczestników wzięło udział w IX Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim, który odbył się w miniony wtorek (21.02.2012) w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie.

Dziewiąta edycja Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego „zwabiła” do Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie blisko 100 uczestników. 

W zmaganiach konkursowych młodzi fryzjerzy i fryzjerki, wykonywali fryzury na specjalnych główkach treningowych oraz na żywych” modelkach. Nie zabrakło urokliwych koków, ciekawych upięć, fal, loków, fryzur karnawałowych oraz nieprzemijającego wciąż boba. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej wykazali się, jak zwykle pomysłowością i nietuzinkowym podejściem do tematu.  Jurorzy oceniając brali pod uwagę między innymi pomysłowość, kreatywność, estetykę wykonania pracy i efekt końcowy oraz ład i porządek na stanowisku pracy przyszłych fryzjerek i fryzjerów.

W kategorii „fryzura bob” pierwsze miejsce wywalczyła Barbara Hankus, na drugim miejscu znalazła się Agata Mazurek, a tuż za nią Renata Bartkowiak. W kategorii „fale czesane na mokro” kolejno miejsca zajęły: Ewa Płonka, Daria Foltyn i Justyna Bojko. 

Prezentując fryzurę karnawałową pierwsze miejsce wywalczyła uczestniczka ze Słowacji Renata Malikova. Na miejscu drugim uplasowała się Anna Juraszek,  na miejscu trzecim Gabriela Gaszek. Nie lada wyzwanie miało jury również oceniając plecionki i warkocze wykonane przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej. W tej kategorii kolejno miejsca zajęły: Izabela Janecka, Anna Juraszek i Katarzyna Sojka. 

 Dla wielu młodych ludzi ten konkurs był pierwszym, ważnym, krokiem do kariery. -  Zdrowa rywalizacja i ogromna satysfakcja – to główne przesłania IX Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego – przyznają Bernadeta Sztuchlik i Iwona Szwarc.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: