Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rekrutacja do przedszkoli tuż tuż

Rodzice przygotowują się do zapisu swoich pociech do przedszkoli. W tym roku rekrutacja do publicznych przedszkoli w Cieszynie na rok szkolny 2012/2013 będzie prowadzona w ramach dwuetapowego naboru elektronicznego. Sposób przeprowadzenia rekrutacji związana jest wdrożonym projektem CISO.

Zbliża się okres, który spędza części rodzicom sen z oczu - rekrutacja do przedszkoli...

Pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli zostanie przeprowadzony w terminie od 19 do 30 marca br. i obejmie dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola. Rodzice lub opiekunowie będą mogli wyrazić wolę kontynuacji korzystania z usług przedszkola w roku przyszłym. Oznacza to, że dzieci aktualnie korzystające z usług przedszkola mają zapewnione miejsce również od września br.  

W terminie od 2 do 16 kwietnia zostanie przeprowadzony drugi etap naboru.  Dotyczy on dzieci nie uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do przedszkoli. Rodzice/opiekunowie dzieci będą wprowadzać dane swoich milusińskich do systemu za pośrednictwem strony internetowej lub złożą odpowiedni formularz w przedszkolu. 

16 kwietnia o godz. 24.00 nastąpi zakończenie wprowadzania zgłoszeń. 

- Opracowano i uszeregowano listę kryteriów, na podstawie których zostanie przeprowadzona kwalifikacja „nowych dzieci” do przedszkoli. O przyjęciu do danego przedszkola zadecyduje preferencyjna kolejność spełnienia określonych w kwestionariuszu kryteriów. Listy dzieci przyjętych do danego przedszkola zostaną opublikowane do końca maja - informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie - W Gminie Cieszyn funkcjonuje 11 przedszkoli publicznych. W roku szkolnym 2011/2012 w przedszkolach znajduje się 30 oddziałów przedszkolnych oraz 3 oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 6. W tej chwili ciężko jest oszacować ilość miejsc w oddziałach przedszkolnych. Wszystko zależy od tego ilu rodziców  6 -letnich dzieci zdecyduje się na posłanie swoich pociech do szkoły.

W chwili obecnej można określić ilość wolnych miejsc w przedszkolach na rok szkolnych 2012/2013 na poziomie ilości dzieci 6-letnich w przedszkolach publicznych. Liczba ta wynosi 258. Rok wcześniej przedszkola dysponowały 237 wolnymi miejscami. Na listach rezerwowych znajdowało się 84 dzieci oraz 24 wolne miejsca po przeprowadzonym naborze. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: