Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie, jedno zakłócenie ciszy wyborczej

II tura wyborów samorządowych zakończona. Od godziny 7 do 21 trwało w Powiecie Cieszyńskim głosowanie w którym o fotel wójtów i burmistrzów walczyli kandydaci z sześciu gmin. Teraz trwa liczenie głosów.

W Cieszynie o fotel burmistrza walczyli: Mieczysław Szczurek i Ryszard Macura. W Skoczowie mieszkańcy mogli wybierać pomiędzy Piotrem Ruckim, a Mirosławem Sitko. W Chybiu o głosy wyborców konkurowali Elżbieta Dubiańska-Przemyk i Janusz Żydek. W Goleszowie do drugiej tury dostali się Krzysztof Glajcar i Zbigniew Wacławik. W Istebnej zmierzyli się Henryk Gazurek i Danuta Konarzewska. W Gminie Hażlach głos można było oddać na Grażynę Krehut lub Grzegorza Sikorskiego.

Jak informuje PKW o godz. 17:30  frekwencja w całym kraju wyniosła 32.33 %. W województwie śląskim była niższa niż w całym kraju bo w wyborach do tej godziny wdg PKW wzięło udział  28.62 % uprawnionych do głosowania. Na tym tle nieźle wygląda frekwencja na Śląsku Cieszyńskim gdzie do godz. 17:30 w wyborach wzięło udział  32.30% wyborców.

W powiecie cieszyńskich odnotowano jedno zdarzenie związane z zakłóceniem ciszy wyborczej, doszło do niego tuż po północy w Jaworzynce -  17-letni mieszkaniec tej wsi uszkodził plakat wyborczy jednego z kandydatów. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z Wisły - informuje st. asp. Rafał Domagała  Okazało się ze mężczyzna ma we krwi 1,2 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą wiślańscy policjanci.
 

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: