Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lodowisko na kortach?

52 tysiące złotych, nie licząc energii elektrycznej, tyle kosztowało skoczowski samorząd ustawienie lodowiska na rynku miasta. Funkcjonowało kilka tygodni i cieszyło zarówno najmłodszych, jak i tych starszych.

Choć mieszkańcy Skoczowa nie cieszyli się długo ślizgawką, bo ruszyła dopiero w lutym, a w połowie marca już zaprzestała działalności, to ochoczo z atrakcji korzystali. Zobacz: Skoczów - czekają na mróz. Atrakcja przyciągała przede wszystkim dzieci, które mogły na tafli próbować swoich sił w koordynacji ruchowej i utrzymaniu się w pionie. Mimo wywrotek i upadków, chętnych do piruetów nie brakowało. A zabawy przy tym wszystkim było wiele. Z lodowiska korzystano nie tylko po południu. Wiele dzieci, w ramach lekcji wychowania fizycznego korzystało z tej formy sportu.

- Lodowisko kosztowało 52 tysiące, ale wstęp na niego był darmowy. Złotówkę kosztowało wypożyczenie łyżew – mówi burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko. Za inwestycję zapłacił Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pieniądze początkiem roku na ten cel z budżetu przekazali radni. Opłaty za zużyty prąd ma pokryć urząd miasta.

Czy w tym roku znowu będzie ślizgawka? Burmistrz nie mówi nie. - Pomysły są różne, jednym z nich jest zachowanie lodowiska na rynku. Ale jego lokalizacja jest możliwa również w okolicach basenu, na kortach - dodaje burmistrz.Zmiana lokalizacji spowoduje, że atrakcja będzie mogła być czynna już przed świętami Bożego Narodzenia. - Można go zadaszyć. Hala namiotowa znacznie by wydłużyła okres funkcjonowania i uniezależniło od pogody – kończy burmistrz.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: