Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Literacki sukces trzeciego brata

Adam Miklasz od dwóch lat mieszka w Cieszynie, gdzie współprowadzi jeden z popularnych miejskich hosteli. Właśnie nakładem krakowskiego wydawnictwa Ha!art ukazała się antologia tekstów z jego opowiadaniem. To nie pierwszy sukces literacki trzeciego brata.

Adam Miklasz studiował slawistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest prozaikiem, tłumaczem, pisze dla teatru. W Krakowie pracował w popularnym hostelu, przed dwoma laty zdecydował się przeprowadzić do Cieszyna, gdzie z Mariuszem Chybiorzem i Kornelem Foksińskim współprowadzą jeden z cieszyńskich hosteli.

Niedawno nakładem krakowskiego wydawnictwa Ha!art, które na swoim koncie ma odkrycie i promocję choćby takich gorących nazwisk polskiej literatury jak Sławek Shuty czy Ziemowit Szczerek, ukazała się książka „Bękarty Wołgi”. Adam Miklasz jest jednym z współautorów tej książki.

- Odpowiedziałem na ogłoszenie wydawnictwa, które poszukiwało opowiadań do jubileuszowego 45. numeru pisma. Miałem niemal gotową powieść, wybrałem z niej niewielki fragment i przeredagowałem go na potrzebę opowiadania. Ten tekst ukazał się w czasopiśmie Ha!art – tłumaczy Adam Miklasz. Wydawnictwo postanowiło nawiązać dalszą współpracę z piątką najciekawszych autorów opowiadań i w ten sposób powstała antologia „Bękarty Wołgi”, której tematem są legendy miejskie.

To nie pierwszy literacki sukces Adama Miklasza. Na swoim koncie ma już dwie powieści: "Polska Szkoła Boksu" (debiut, 2009, wyd. Skrzat) oraz "Ostatni Mecz” (2011, wyd. Skrzat).


[łg]

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: