Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Liczą ręcznie głosy

Problemy z systemem informatycznym PKW dalej są. Członkowie Powiatowej Komisji Wyborczej w Cieszynie nadal liczą głosy. Ręcznie.

Siedmioosobowy zespół Powiatowej Komisji Wyborczej nadal pracuje. Wczoraj rano informowaliśmy o problemach z systemem informatycznym PKW [PKW. Kłopoty z systemem] i mimo popołudniowych zapewnień dyrektora ds. informatycznych PKW Romualda Drapińskiego, że system działa - okazuje się, że nadal są problemy.

Ci, którzy czekają na wyniki wyborów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Członkowie komisji liczą bowiem głosy ręcznie. - Platforma informatyczna PKW nadal nie działa. Liczymy głosy recznie. Mamy policzony może jeden, może dwa okręgi. To czasochłonna procedura. Na pewno liczyć będziemy co najmniej do wieczora - informuje portal ox.pl Grażyna Binek-Konderla, zastępca przewodniczącego komisji.

Jeśli zatem dzisiaj uda się członkom komisji policzyć głosy, jutro z rana wyniki trafią do Bielska - do Komisarza Wyborczego, a potem dopiero do informacji publicznej.


Wszystkie informacje dotyczące wyborów samorządowych znajdziecie w naszym serwisie wyborczym wybory.ox.plvdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: