Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Licealiści w walce o zdrowie, życie i... parkiet

Tym razem to licealiści będą uczyć. Czego? Jak dbać o zdrowie, ratować życie i... tańczyć poloneza. Już w najbliższy piątek, 30 stycznia, na płycie Rynku odbędzie się akcja badań profilaktycznych i instruktaż z pierwszej pomocy, organizowany przez uczniów ''Osucha'' oraz ''Polonez na Rynku'', który wykonają maturzyści z ''Szybińskiego''.

– W ramach ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych organizujemy jako licealiści I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie projekt MIASTECZKO ZDROWIA, w ramach którego można będzie w dniu 30. stycznia (najbliższy piątek) na płycie cieszyńskiego rynku wykonać sobie bezpłatnie badania pod kątem cukrzycy, chorób układu krążenia i otyłości – zaprasza Filip Fluder z Zespołu Projektu Miasteczko Zdrowia. Będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka oraz dla dzieci przygotowaliśmy atrakcje w postaci zwiedzania specjalistycznych pojazdów straży pożarnej. Wszystkie badania będą prowadzone w ogrzewanym namiocie na rynku w godzinach 9-16.

– Warto nagłaśniać naukę pierwszej pomocy, którą prowadzimy w szkołach podstawowych, zwłaszcza w przypadkach ostatnich wydarzeń, gdy mężczyźnie, który zasłabł, nie udzielono właściwej pomocy i zmarł – tłumaczy Filip Fluder.

Tego samego dnia, o godzinie 14:00, uczniowie klas maturalnych z „Szybińskiego” zatańczą na rynku poloneza. Po odtańczeniu poloneza przez licealistów, rodzice uczniów oraz osoby obecne na rynku w Cieszynie zostaną również zaproszone do tańca.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: